logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 
 1/11 >>

Záverečná konferencia k vytvoreniu Centier prvého kontaktu na Ukrajine

28.11.2015 09:20 | CPK-Mi

Mesto Kolomija v juhovýchodnej časti Ivano-Frankovskej oblasti sa stalo dejiskom konania záverečnej konferencie, ktorou bol zavŕšený trojročný projekt financovaný z programu cezhraničnej spolupráce ENPI 2007 – 2013 pod názvom „Vytvorenie partnerských centier prvého kontaktu na Ukrajine a ich vzájomná spolupráca“. Hlavnou úlohou tohto projektu bolo vytvorenie poradenských centier pre podnikateľov v mestách Iršava a Kolomija.

Na konferencii sa stretli všetci zástupcovia organizačných tímov. Zo Slovenska to boli riaditelia Centier prvého kontaktu z Michaloviec a Sniny, z Ukrajiny riaditelia a pracovníci z partnerských organizácií z Užhorodu, Kolomije a Iršavy. Jej zorganizovania sa ujalo Centrum prvého kontaktu v Kolomiji pod vedením jeho riaditeľa Vitalija Galajčuka. Ten v rozhovore pre TV Zemplín vyjadril vôľu k ďalšej spolupráci a rozvíjaniu podnikateľských a cezhraničných vzťahov ako aj snahu o budovanie ekonomickej nezávislosti regiónu Kolomije.

Riaditeľ CPK v Michalovciach Ľuboslav Závacký v rámci svojho vystúpenia na úvod konferencie predstavil základnú myšlienku a históriu vzniku celého projektu. Následne poukázal na opodstatnenie vytvorenia poradenských centier pre podnikateľov na Ukrajine a informoval o aktivitách, ktoré sa v rámci projektu zrealizovali na Slovensku.

"Po troch rokoch spolupráce môžeme skonštatovať, že sa nám podarila značná časť naplánovaných aktivít – fyzicky sme centrá otvorili, pomohli sme vyškoliť personál a začali sme spoluprácu medzi sieťou slovenskou a Ukrajinou. Pevne verím, že tento projekt síce končí, ale vzájomné partnerstvá, spolupráca ani osobné vzťahy nekončia a úspešne budeme môcť pokračovať v budúcnosti v pomoci slovenským podnikateľom etablovať sa na ukrajinskom trhu a ukrajinským na trhu slovenskom a európskom," uviedol Ľuboslav Závacký v rozvohore pre TV Zemplín.

Manažér projektu Eugen Lukša následne prítomných oboznámil s tréningovým programom, ktorý museli budúci pracovníci centier prvého kontaktu v Iršave a Kolomiji absolvovať. Predstavil témy, praktické cvičenia a problematiku, ktorú museli účastníci tréningov zvládnuť. Za Centrum prvého kontaktu v Iršave vzápätí vystúpil so svojím zhodnotením trojročnej spolupráce Michajlo Meľnikovič.

Konferencie sa zúčastnil aj spoluzakladateľ Asociácie ekonomického rozvoja Kolomije Vasiľ Mačkiv, ktorý považuje vytvorenie samotných spoločností len za základný stavebný kameň. Ďalšia činnosť bude podľa jeho vyjadrenia závisieť od aktivity samotných podnikateľov a od perspektívy do budúcnosti. Centrá prvého kontaktu však považuje za veľmi prospešné pre rozvoj podnikania a vníma ich ako "dobrý začiatok pre ďalšiu spoluprácu".

V závere konferencie odovzdali Vitalij Galajčuk spolu s manažérom projektu Eugenom Lukšom svojim kolegom dary, ktoré majú byť pripomienkou úspešnej spolupráce.


Záverečná konferencia v KolomijiReportáž z podujatia odvysielaná v TV Zemplín (zdroj: TV Zemplín)


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
 1/11 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT