logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  368/3054 >>

Systém protivzdušnej obrany SAMP-T bude na Ukrajine nasadený do dvoch mesiacov - šéf talianskeho ministerstva zahraničia

3.2.2023 02:05 | ukrinform

Systém protivzdušnej obrany SAMP-T bude na Ukrajine nasadený do dvoch mesiacov - šéf talianskeho ministerstva zahraničia

Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani uviedol, že taliansko-francúzsky systém protivzdušnej obrany SAMP-T bude nasadený na Ukrajine v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov.

Ako informovala agentúra Ukrinform, informovali o tom Rai News .

Podľa Tajaniho bude protilietadlový raketový štít "na ochranu Kyjeva a ďalších strategických oblastí rozmiestnený na území Ukrajiny v priebehu nasledujúcich siedmich až ôsmich týždňov".

Šéf talianskeho ministerstva zahraničia zároveň zdôraznil, že medzinárodné spoločenstvo by sa malo snažiť chrániť ukrajinskú nezávislosť a „pracovať pre mier“.

Prečítajte si tiež: Mamba SAMP -T: Ukrajina dostane zásadne dôležitú zbraň

Ukrinform už skôr informoval , že Taliansko spolu s Francúzskom poskytne Ukrajine systémy protivzdušnej obrany SAMP-T schopné zasiahnuť lietadlá na vzdialenosť až 100 kilometrov a rakety na vzdialenosť až 25 km.

Obe krajiny sa tiež dohodli na nákupe 700 protilietadlových rakiet Aster-30 v hodnote asi 2 miliardy eur pre komplex SAMP-T, ktorý bude prevezený na Ukrajinu.

Foto z otvorených zdrojovZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  368/3054 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT