Všetky články v tejto kategórii  Všetky články v tejto kategórii
<<  18/89 >>

Karpatské jazerá - Vorožeska, horský masív Svidovec

19.9.2019 17:47 | TourInform Zakarpattya

Nepriateľ

 

Karpatské vysokohorské jazerá sú ľadovcového pôvodu. Jazero Vorožeska (Ворожеска) sa nachádza na území pohoria Svidovec (Свидовець), v nadmorskej výške 1488 m nm, v kotline, ktorú vytvoril pred viac ako 10 000 rokmi ľadovec. 

Je zaujímavé, že voda v jazere je dopľňaná nielen zrážkami ale aj podzemnými vodami, v letných mesiacoch teplota vzduchu nepresiahne +16° C. V blízkosti sa nachádzajú aj ďalšie vysokohorské jazerá. Vďaka tomu je Svidovec jedinečným pohorím ukrajinských Karpát.

Nepriateľ

Foto: Mykola Voloschuk.

Odpočínok v Zakarpatsku bez návštevy hôr nebude úplný. Naplánujte si preto svoju návštevu okresu Rachiv. Túra v pohorí Svidovec má vždy jedinečnú atmosféru s neuveriteľnou scenériou zanechývajúcou úžasné dojmi.

Ako sa dostať k jazeru Vorožeska (Ворожеска)

Najvhodnejšie je dôjsť do dediny Jasiňa (Ясіня) alebo Kvasi (Кваси) (priame vlakové spojenie z Kyjeva, Charkova, Odesy, Ľvova, Ivano-Frankivska). Odporúčame Vám dohodnúť túru u sprievodcov z dedín Jasiň alebo Rachov (Ясіня, Рахова). Chodník vedie po hrebeni Svidovca (Свидовець).

Čo potrebujete vedieť o Svidovci (Свидовець):

Dnes existuje reálna hrozba zastavania pohoria Svidovec. Verejní aktivisti žiadajú, aby ste podpísali petíciu pre najvyšší orgán Ukrajiny umietnenú v tomto odkaze: Zachovanie parku ľadovcového pôvodu na Svidoveckom masíve!

Zdroj: TourInform ZakarpattyaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
Všetky články v tejto kategórii  Všetky články v tejto kategórii
<<  18/89 >>