logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 
 1/2 >>

Prednášali sme študentom Ekonomickej univerzity v Michalovciach

19.4.2017 16:35 | Ekonol´mická univerzita

Centrum prvého kontaktu Michalovce   

Dňa 10. apríla 2017 bol hosťom Ekonomickej univerzity, Podnikovohospodárskej fakulty v Michalovciach na predmete Podnikanie v malých a stredných podnikoch, ktorý sa vyučuje v tretom ročníku pod vedením doc. Ing. Michala Stričíka, PhD. v rámci študijného odboru „Ekonomika a manažment podniku“, riaditeľ Centra prvého kontaktu v Michalovciach, Ing. Ľuboslav Závacký.

Okrem hlavného poslania Centra prvého kontaktu v Michalovciach, ktorým je poskytovanie poradenských služieb pre začínajúce a existujúce malé a stredné podniky orientuje svoje aktivity aj do podpory cezhraničnej podnikateľskej spolupráce a to vďaka výhodnej geografickej polohe v blízkosti Slovensko – Ukrajinských hraníc. Centrum prvého kontaktu v Michalovciach svoju činnosť zahájilo už v roku 2002 ako nezisková inštitúcia a od roku 2006 sa aktívne venuje cezhraničnej Slovensko – Ukrajinskej spolupráci pri pomoci malým a stredným podnikom z oboch strán hraníc. Pre financovanie cezhraničných aktivít využívajú najmä projekty financované Európskou úniou. V súčasnosti ponúka nielen poradenstvo malým a stredným podnikateľom, ale aj spracovanie a manažovanie projektov EÚ, spracovanie podnikateľských zámerov, ako aj vzdelávanie na základe akreditácia ministerstva školstva a iné aktivity.

Riaditeľ CPK Ing. Ľuboslav Závacký poukázal na význam cezhraničných vzťahov, čo  pozitívne ovplyvňuje aj nárast ekonomickej nezávislosti, obchodný úspech podnikateľov v prihraničných regiónoch, vytvorenie obojstranných partnerstiev medzi podnikateľmi ako aj cezhraničné obchody so zahraničnými spoločnosťami. Študenti sa v diskusii zaujímali najmä o možnosti poskytovania  finančnej pomoci malým a stredným podnikateľom, ako aj o to, aké je podnikateľské prostredie na Ukrajine.

Na záver stretnutia riaditeľ Centra prvého kontaktu ocenil, že sa mohol zúčastniť prezentovania semestrálnych prác študentov - podnikateľských plánov, ktoré by mali byť prvým krokom každého začínajúceho podnikania. Predpokladom úspešného štartu novovznikajúceho podniku je na prvom mieste zostavenie kvalitného podnikateľského plánu. Podnikateľský plán slúži k jasnejšiemu dosahovaniu podnikových cieľov a vízií a samozrejme, aj ako podklad pre získanie potrebných finančných zdrojov od bankových inštitúcií, investorov alebo napríklad pomoci z Centra prvého kontaktu.

            Toto stretnutie bolo ukončené silným potleskom zo strany študentov a slovami vďaky za praktické informácie, ktoré získali týmto stretnutím.

Mária Prokopovičová

študentka EU PHF Michalovce

 

Tento článok uvieli aj noviny Zemplína


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
 1/2 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT