logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  7/49 >>

Ministerstvo vnútra informovalo, koľko elektrických áut je v súčasnosti na Ukrajine

18.9.2023 19:55 | AMPERCAR

Ukrajinci začali častejšie prechádzať na ekologické autá. Počet takýchto áut každým mesiacom rastie. Informuje o tom webová stránka hlavného servisného strediska Ministerstva vnútra Ukrajiny.

„Dopyt po elektromobiloch u nás neustále rastie. Len za 8 mesiacov od začiatku tohto roka občania zaregistrovali 15 806 vozidiel označených druhom paliva „elektro“. A celkovo ich je na Ukrajine 70 976 kusov,“ píše sa v správe.

Agentúra pripomína, že servisné strediská ministerstva vnútra vydávajú špeciálne „zelené“ poznávacie značky pre ekologickú dopravu. Ide o taniere so zelenými symbolmi a samostatné série. Pripevňujú sa výhradne na elektrické vozidlá – autá, mopedy, motocykle, skútre, skútre, štvorkolky, trojkolky a iné vozidlá, ktoré sú poháňané elektromotorom a nemajú spaľovací motor. Táto norma platí v súlade s nariadením Ministerstva vnútra Ukrajiny.

Predtým majitelia elektromobilov dostávali štátne tabuľky s evidenčným číslom so zelenými symbolmi na bielom pozadí podľa ľubovôle.

Treba poznamenať, že bežná poznávacia značka nemôže byť pripevnená k elektrickému autu počas plateného skladovania v servisnom stredisku ministerstva vnútra. Udeľuje sa však právo na prevod na blízkych príbuzných: manžela/manželku, deti a rodičov.

 

Zdroj: AMPERCARZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  7/49 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT