logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

   Bratislava / Братіслава

            Київ / Kyjev

 


<<  17/91 >>

7 argumentov k návšteve Zakarpatského festivalu perníkov

21.11.2019 19:29 | TourInform Zakarpattya

Deň sv. Mikuláša a Zakarpatský festival perníkov sú dôvodom, prečo navštíviť v decembri Užhorod. Budete mať skvelý zážitok, môžete sa pozhovárať s výrobcami perníkov a samozrejme ich môžete nielen ochutnať, ale okrem perníkov si môžete kúpiť darčeky na Mikuláša a Vianoce.

Podľa turistického informačného centra „Turinform Zakarpattya“ bude tradične oslava Dňa sv. Mikuláša v Užhorode v polovici decembra spojená so „Zakarpatským festivalom perníkov“. 

Zakarpatský perníkový festival

1. Výstava perníkových domov a skladieb

Na festivale perníkov organizátori poskytli všetkým príležitosť zúčastniť sa. Ako? Aby ste to dosiahli, musíte piecť a zdobiť perníkovú chalúpku alebo kompozíciu (poznámka: architektúra Užhorodu je vítaná, počet domov nie je obmedzený). Na území mesta perníkov bude jazdiť miniatúrny vlak.

2. Perníkový jarmok

Vrcholom podujatia „Zakarpatský festival perníkov“ bude tradične jarmok za účasti výrobcov a producentov pekárskych výrobkov zo Zakarpatia. Nebudú tu len profesionálni výrobcovia, ale festivalu sa zúčastnia aj tí, pre ktorých je pernikárstvo koníčkom. Predajcovia darujú 10% výnosu z predaja na charitu - liečbu chorých detí.

3. Rodinná kaviareň

Počas festivalu môžete nielen obdivovať, ale aj ochutnať vynikajúce perníky. Na území festivalu perníkov budú zóny, vktorých si môžete vychutnať kávu, poprípade čaj. Organizátori na Zakarpatský festival perníkov srdečne pozývajú aj rodiny s deťmi, aby spoločne ochutnali perníky a teplé nápoje.

4. Detská perníková dielňa

Pre vás a vaše deti môže byť zaujímavé aj to, že sa na perníky nemusíte len dívať, ale môžete si ich výrobu priamo na festivale vyskúšať. Pred Vianocami sa tak môžu deti naučiť vyrobiť a ozdobiť perníky, ktoré môžu slúžiť ako darček pod stromček.

5. Foto zóna - Zakarpatský perníkový festival

Samotná udalosť, atmosféra - je už jedinečnou fotografickou zónou. Taktiež budete môcť zachytiť neopakovateľnú atmosféru a získať jedinečné fotografie.

6. Animátori na festivale.

Zaujímavé spestrenie a emócie pre deti prinesú animátori, ktorí na ich tváričky prenesú známe postavičky z rozprávok.

7. Charitatívna aukcia

Posledný deň festivalu perníkov bude charitatívna aukcia, na ktorej si môžete kúpiť akýkoľvek produkt. Výťažok pôjde na charitu. V predvečer  sv. Mikuláša a Vianoc bude mať každý príležitosť prispieť na dobrú vec.

Dátum konania festivalu perníkov: 13. - 15. decembra 2019.

Miesto konania : Užhorod, historické centrum "Sovie hniezdo", Rákocziho ulica č.2. (“Совине Гніздо”, вул. Ракоці 2.)

Poznámka: Vstup je zadarmo. Príďte spolu so svojimi deťmi a priateľmi.

Mohlo by Vás taktiež zaujímať: Čo dať na Deň sv. Mikuláša

Užitočné informácie: 

  • Prvý festival Zakarpatských perníkov sa konal v Užhorode v roku 2017
  • Tento festival bol vhodnou príležitosťou na získanie zaujímavých a chutných darčekov pre deti na Deň sv. Mikuláša a je zaradený do zoznamu „ Odporúčaných festivalov “ podľa „Turinform Zakarpattya“.
  • Tento festival otvára sezónu vianočných a novoročných osláv v Zakarpatsku.
  • Od samého začiatku festivalu sa organizátori snažia v rámci podujatia získať finančné prostriedky na liečbu chorých detí. Každý predajca na festivale prispeje zo svojho predaja na charitu 10%.

Zdroj: TourInform ZakarpattyaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  17/91 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT