logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  11/106 >>

Aký bude turizmus v roku 2021 na Zakarpatí?

8.1.2021 08:52 | TourInform Zakarpattya

cestovný ruch Zakarpatska

Pandémia COVID-19 bude mať vážne následky pre všetky oblasti činnosti. Napríklad odborníci na cestovný ruch označujú rok 2021 za rok karanténneho prispôsobenia a krehkého cestovného ruchu. 

Podľa prezidenta Zakarpatskej turistickej organizácie Fedora Šandora bude v 90% prípadov turistov cestovať po krajine. Zároveň tieto podniky prežijú na trhu, ktorý pri implementácii nových nápadov pracuje profesionálne a systematicky.

„Turistický trh sa z dôvodu obmedzení prispôsobuje: presunie sa k novým formám online služieb (donáška jedla, virtuálne objednávky, online cestovanie) a sociálnemu dištancovaniu (vidiecky turizmus, bungalovy, jednotlivé byty, prenájom automobilov). Budú existovať takzvané podzemné služby vrátane uzavretých večierkov, šedého trhu, “uviedol expert.

Jedným z produktov, ktoré vám umožnia cestovať v Užhorode na vlastnú päsť, je suvenírová sada pohľadníc s tematickými trasami „Objavte Užhorod“ a zvukovými sprievodcami po nich, vydanými v ukrajinčine a angličtine. Produkt vytvoril verejná organizácia „Happy Children“ a je voľne dostupný na adrese :  https://bit.ly/303cv41 .

V súčasnosti tím pracuje na rozšírení, pretože už sa vyvíja 10 jedinečných trás pre nezávislé cesty do Úžanskej doliny. Medzi nimi sú nielen pešie, ale aj cyklistické a automobilové trasy.

Takýto projekt na jednej strane podporí a zvýši turistickú atraktivitu Úžanského údolia a na druhej strane zníži riziko koronavírusovej infekcie. Výsledkom bude, rovnako ako v predchádzajúcom projekte, vydanie suvenírového súboru letákov v ukrajinčine a angličtine a samotné trasy budú ozvučené a stiahnuté na platformu medzinárodnej mobilnej aplikácie  izi.travel .

Projekt „Podpora historického, kultúrneho a prírodného dedičstva Uzhanskej doliny prostredníctvom formovania nových partnerstiev a vytvárania spoločných produktov“ realizuje mimovládna organizácia „Šťastné deti“ v spolupráci s mimovládnou organizáciou „Asociácia turistickej podpory Zakarpatska“ s podporou Ukrajinskej kultúrnej nadácie.

Zdroj: TourInform Zakarpattya



Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:




 
<<  11/106 >>




ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 





© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT