logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  86/137 >>

Hlavné lyžiarske strediská Zakarpatia - TOP 10

27.12.2018 14:56 | TourInform Zakarpattya

Ponúkame vám hodnotenie - TOP 10: Lyžiarske strediská Zakarpatska, pre profesionálnych lyžiarov, ako aj pre tých, ktorí sa chcú naučiť lyžovať.

Skutočné potešenie z lyžovania je možné získať v jednom z lyžiarskych stredísk Zakarpatia. Samozrejme, každý si môže vybrať pre seba úroveň služieb a infraštruktúry v závislosti od vlasných požiadaviek, nákladov, úrovne školenia, rôznych služieb. Dnes sú najvyššie úrovne lyžiarskych zjazdoviek na Slovensku, Poľsku, Rakúsku drahšie, ako v karpatskom regióne. V rovnakej dobe, výhodou Zakarpatia je dlhá sezóna, rôzne služby, dostupnosť termálnych vôd a dostupné ceny.

Turistické informačné centrum "Turinform Transcarpathia" si pre Vás vybralo zoznam hlavných lyžiarskych svahov na území Zakarpatska.

  1. Lyžiarske stredisko Dragobrat

Dragobrat

Dragobrat je najkrajšie lyžiarske stredisko na Ukrajine, obľúbené miesto na lyžovanie, snowboarding, sánkovanie pre aktívnu rekreáciu v Karpatoch.

Lyžiarske stredisko Dragobrat sa nachádza v nadmorskej výške 1400 m nm, na križovatke ihličnatých lesov a alpských lúk, na úpätí hôr Stog (1705 m nad morom) a pohoria Gemini (1883 m nad morom). Sneh v stredisku Dragobrat leží od novembra do mája, to je ideálne miesto na odpočinok takmer pol roka. Hory obklopujú trakt Dragobrat vo forme podkovy, čo zase vytvára priaznivé klimatické podmienky, ktoré zaručujú prirodzenú výšku snehu až tri metre. 
Podrobnosti na stránke: lyžiarske stredisko Dragobrat.

Adresa strediska Dragobrat Transcarpathia, okres Rakhiv, Yasinya, trakt "Dragobrat".

2. Lyžiarske stredisko Pylypets

Pilipec

V lyžiarskom stredisku Pylypets je pre milovníkov lyžovania niekoľko svahov rôznej úrovne obtiažnosti a prípravy.Toto je druhé, po lyžiarskom stredisku Dragobrat vo výške lyžiarskeho strediska na území Zakarpatie. Lyžovanie začína vo výške 700 metrov nad morom, ale najvyššie svahy začínajú od vrcholu hory Gymba (1 497 metrov).

Adresa: Okres Mizhhirya, obec Pylypets.

3. Lyžiarske stredisko Podobovec

Podobovec

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku Podobovec sa uskutočňuje na svahoch s rôznou dĺžkou, zložitosťou a plochosťou. Dobré miesto pre tých, ktorí si vybrali aktívnu dovolenku v Zakarpatie, za dobrú cenu. Preto bude vyhovovať nielen skúseným ale aj začiatočným lyžiarom. Pre lyžiarov sú k dispozíii 3 vleky (400 m, 1250 m a 1300 m). Posledné dva vleky sú vo výške 360 m, čo je prirodzený rozdiel a pridáva adrenalín počas lyžovania.

Adresa: Okres Mizhhirya, obec Podobovec.

4. Lyžiarske stredisko Izki

Pre milovníkov lyžovania, lyžiarskych stredísk Zakarpatska a strediska Izki je to skvelá príležitosť na oddych a vychutnanie si lyžovania medzi nádhernými krajinami a horskými svahmi. Lyžiarske stredisko sa nachádza na svahoch Boronavy Poloniny. Pre milovníkov lyžovania tu nájdete 2 lyžiarske vleky: oblúk pre začiatočníkov (150 m), dve kolíčky (1000 m).

Podrobnosti na stránke: mesto Izki.

Adresa komplexu je Izki Zakarpatye, okres Mukačevo, obec Izki.

5. Lyžiarske stredisko Beskid

Beskid

Lyžiarske svahy v obci Verkhny Studeny na území letoviska Beskid sú vhodné ako pre začínajúcich lyžiarov, tak aj pre tých, ktorí už vedia lyžovať. Pre milovníkov lyžovania sa ponúkajú 4 trate: trať dlhá 1200 m (výškový rozdiel 250 m), trať dlhá 900 m (výškový rozdiel 160 m), turistické centrum Edelweiss - 1000 m a adrenalínový športový komplex dlhý 400 m.

Adresa: Okres Mizhhirya, obec Verkhny Studeny.

6. Lyžiarske stredisko Krasiya

Krasiya

Hlavnou výhodou Krasiya, to je hlavná trasa lyžiarskeho strediska, najdlhšia trať na Ukrajine, prinesie radosť z lyžovania. Dĺžka trate  je 3,5 km, výškový rozdiel je 600 m, šírka zjazdoviek je od 100 do 250 metrov, lyžiarske zjazdovky sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov, povolené sú lyžovanie mimo svahu (voľná jazda).

Podrobnosti na stránke: Lyžiarske stredisko Krasiya.

Adresa: Krasija sa nachádza v obci Vyshka, okres V. Bereznyansky, Transcarpathia (stanica Kostrino).

7. Lyžiarsky komplex "Veliky"

lyžovanie skvelé

Lyžiarska škola pôsobí v stredisku Veliky v okrese Tychiv Transcarpathia, takže sa môžu začať učiť lyžovať.Celková dĺžka tratí je viac ako 4,5 km, výška klesne z 432 na 850 metrov. bezpečnostná kontrola na svahoch nesie hliadku. Čierna dráha je najťažšia, určená pre profesionálnych lyžiarov, dĺžka je 1 km. Červená chodník - určená pre milovníkov lyžovania a snowboardistov, s dĺžkou 1,2 km. Modrá chodník je určená pre začiatočníkov, dĺžka trate je 350 m. Zelená chodník je určená pre začiatočníkov aj deti a svah je 350 m.

Adresa: okres Tyachiv, obec Kalina.

8. Rezort Voivodino

Resort "Voevodino" je skvelou príležitosťou pre lyžovanie, pre dospelých i pre deti. K dispozícii je tréningová dráha a detský vlek. Pre lyžiarov so skúsenosťami na lyžiach na trati strednej ťažkosti je dĺžka trate 900 m, výškový rozdiel je 100 m a je tu zdvíhacia plošina. Pre tých, ktorí sa chcú učiť, sú tu inštruktorské služby, je tu lyžiarska škola. Na území letoviska "Voevodino" sú svahy vybavené snehovými delami, a preto v prítomnosti stálych mrazov, zaručené lyžovanie.

Adresa: okres Perechin, obec Turya Paseka, Voevodino trakt.

9. Obec Polyana, hotel Ekaterina

Na území okresu Svalyava v obci Polyana sa taktiež nachádza zjazdovka. Na území hotela "Kateřina" sa nachádza trasa a vlastný lanový vlek (600 metrov), zredukovaný systém, ktorý zaručuje pohodlné lyžovanie a odpočinok v Zakarpatskej oblasti.

Tiež tu je otvorený tubing park. Podrobnosti na stránke Dream Park Polyana.

Adresa: Okres Svalyava, S. Polyana, ul. Solárny 55 b.

10. Obec Shayan, hotel Ernie Laz

Turistický komplex "Erne Laz" sa nachádza na území obľúbenej dediny Shayan, ktorá je známa svojou liečivou minerálnou vodou. V zime prevádzkuje na území komplexu Erné Laz lyžiarsky vlek a možnosť lyžovania. Toto je jediné miesto na území okresu Khust, kde môžete využiť príležitosť a cítiť adrenalín lyžovania.

Podrobnosti na stránke: Tel.

Adresa: Zakarpatská, okres Khust, obec Shayan

Upozornenie: pamätajte na bezpečnostné pravidlá pri lyžovaní. V hmle sa neodporúča jazdiť na zjazdovke a ísť ďaleko do hôr.

Oddýchnite si na Zakarpatsku. S láskou svojou "Turinform Transcarpathia".

Bude tiež zaujímavé prečítať si: Lumshory - plávanie v kade a odpočinok po celý rok

 

Zdroj: TourInform ZakarpattyeZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  86/137 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT