logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


 1/160 >>

Jarné prázdniny v Zakarpatsku na území Národného parku Synevyr

9.2.2024 22:21 | tourinform Zakarpattya

, AUTOR OLEKSANDR KOVAL; Zdroj: TourInformZakarpattya

hnedé medvede

TOP 5 dôvodov, prečo si vybrať na návštevu Národný park Synevyr a stráviť jarnú dovolenku na Zakarpatsku. Niektoré miesta totiž objavujú svoju jedinečnosť práve na jar.

V tomto čase, po dlhej studenej zime, prvé jarné lúče povzbudia telo, naplnia radosťou, povzbudia opustiť dusné izby a užiť si jarné počasie.

 

Národnom prírodnom parku "Synevyr" sme zostavili TOP 5 miest, ktoré treba navštíviť najmä na jar. V regióne už vládne teplé, slnečné počasie, a tak je čas vydať sa na jarný výlet za národnými prírodnými pokladmi.

Prvosienky ako prvé potešia oko, unavené snehobielou monotónnosťou zimy. Len na jar, konkrétne v druhej polovici marca, môžete v areáli Národného parku Synevyr vidieť úžasné kvitnutie krokusov a snežienok.

šafran šafran

Heifelov šafran pokrýva veľké plochy pôdy s fialovým kobercom na niektorých miestach. V obci Koločava sa miesto masového kvitnutia šafranu nazývalo „Krokusové údolie“.

Jazero Synevyr (Morské oko)

Jazero Synevyr, jeden zo siedmich prírodných divov Ukrajiny, je na jar plné vody, voda topí svoj zornicový ostrov v tmavých vodných vlnách. Skvelé miesto na strávenie rodinnej dovolenky s deťmi v Karpatoch.

Jazero sa vďaka topiacemu sa snehu, ktorý steká z hôr v prudkých prúdoch, naplní vodou a jeho plocha sa zväčší o 1-3 hektáre.

Vodopád Biely Zver

Vodopád Biely Zver sa tiež na jar stáva búrlivým a s veľkou rýchlosťou a hukotom sa rúti dolu k rieke Terebli. Studená voda padá zo skalnatého svahu hory, spomedzi smrekov a bukov, rozlieva sa po kameňoch, mení sa na biely šum a vytvára neopakovateľnú krásu.

Hnedé medvede

Rehabilitačné centrum medveďa hnedého pôsobí na území Národného parku Synevyr, kde sa zo spánku prebúdzajú s prvými jarnými lúčmi na samom začiatku jari. Po dlhom odpočinku začnú aktívne hľadať potravu, zhromažďujú sa v blízkosti kŕmnych miest a s medvedím apetítom sa ponáhľajú k jedlu.

hnedé medvede

Život vo výbehu je čoraz aktívnejší a turisti s radosťou sledujú huncútstvo plutvonožcov.

Jarný les je obzvlášť elegantný a svetlý. A aké potešenie a úžitok z prechádzky medzi korunami s mladými listami!

Vzduch je nasýtený kyslíkom, všetko ožíva, spieva, napĺňa energiou, zdravím... Spolu s prírodou sa prebúdza aj smäd po živote.

Jar je ideálne obdobie a skvelý čas na dovolenku v Karpatoch! Vyberte si jarnú dovolenku v Zakarpatsku, na území Národného parku Synevyr, spolu s rodinami a priateľmi.

Užitočné informácie nájdete aj v Turistickom informačnom centre „Tourinform Zakarpattya“:Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
 1/160 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT