logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  28/158 >>

Nový rok v Karpatoch - kde sa ubytovať na novoročné sviatky?

19.11.2021 09:05 | TourInform Zakarpattya

Vzhľadom na súčasnú situáciu si domáci cestovný ruch rýchlo získava na obľube. Ľudia sa učia, aké to je necítiť sa nepríjemne v inej krajine kvôli neznalosti kultúry, jazyka, zvykov.

Súhlasíte, cestovanie na Ukrajinu je oveľa jednoduchšie, známejšie a nemenej zaujímavé. A atraktívna cena vám umožní stráviť aj novoročnú dovolenku na horách, dobre inšpirovaní čerstvým vzduchom a pitím prírodného karpatského čaju. Zostáva rozhodnúť o mieste na odpočinok.

Nový rok v Karpatoch - kde sa ubytovať na novoročné sviatky ?

Bukoveľ / Буковель

Na tomto mieste vládne v decembri skutočná sviatočná atmosféra, čím bližšie sa blíži  oslava Nového roka, tým je Bukovel svetlejší. Úprimne povedané, scenéria je tu krásna, mohutné hory a malebné domčeky vytvárajú zvláštnu atmosféru. Za aktívnou zábavou, kúpaním vo vírivkách a chutným karpatským jedlom sem prichádzajú celé rodiny.

Je ťažké rozhodnúť o mieste pobytu, pretože toto stredisko je najobľúbenejšie a najrozvinutejšie z hľadiska turistickej infraštruktúry. Preto nie je od veci prezrieť si recenzie dovolenkárov o svojich skúsenostiach z hotelov, napríklad agentúra „ OTPUSK “ odporúča venovať pozornosť:

  • Milli & Jon 3 *, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 920 m, len 800 m od lanovky. Prijíma hostí po celý rok, podáva chutné raňajky a má priestor na grilovanie v altánkoch;
  • súkromná nehnuteľnosť Sinya Gora 3 * - veľmi zaujímavý drevený zrub v lyžiarskom stredisku. Izby majú kategóriu Standard a vyššiu, takže si môžete byť istí komfortom ubytovania;
  • Loft Hotel 3*, ktorý sa pýši reštauráciou s otvorenou kuchyňou, sa tu stravuje jednoducho a chutne, len aby nabral sily na aktívnu zimnú zábavu.

Bukovel ale nie je jediným miestom, ktorý si zaslúži Vašu pozornosť. V okolí Karpát je obrovské množstvo útulných dediniek, v ktorých sú v blízkosti vlekov vybudované hotely.

Dragobrat / Драгобрат

Toto stredisko sa nachádza ešte vyššie a získalo titul najvyššie položeného lyžiarskeho strediska na Ukrajine. Nachádza sa v nadmorskej výške 1300 m nad morom, takže v zime sa sem nedostane ani každé SUV. Preto si dovolenkári radšej kupujú zájazdy s transferom. To je záruka, že sa o vás postarajú a doručia vás na miesto určenia priamo pred check-inom.

Oddych v Dragobrate bude zaujímavý pre začiatočníkov aj pre profesionálov. To je možné vidieť pri čítaní recenzií turistov, ktorí ho navštívili. Pre priaznivcov aktívneho trávenia voľného času je tu pripravených asi 10 tratí rôznej náročnosti, ak neviete lyžovať, nezúfajte. Tu sa učia rôzne technológie – môžete sa venovať snowboardovaniu a dokonca aj sánkovaniu.

Pilipec / Пилипець

Okrem lyžiarskeho strediska láka táto oblasť aj prítomnosťou miest s krásnou prírodnou krajinou, ako je vodopád Šipit / Шипіт alebo hora Gimba / Гимба, ktorá sa nachádza na hrebeni Polonina Boržava / Полонина БоржаваPreto môžete počas odpočinku po absolvovaných výletov výhľadom z okna obdivovať tie najkrajšie scenérie. Môžete si vybrať hotely s čanami. V dedine Pilipec sa nachádza unikátny drevený chrám, ako aj obľúbené zjazdovky na lyžovanie či snowboarding.

Migovo / Мигово

Táto obec je v Karpatoch pomerne obľúbená, turisti si ju pamätajú pre výhodnú polohu, veľké množstvo ponúk na ubytovanie a skorý začiatok sezóny. Zasnežená zima prichádza do Migova začiatkom decembra a odchádza až koncom marca. Priaznivci zimných športov preto môžu na zasnežených svahoch jazdiť 1,5-krát dlhšie ako v iných strediskách.

Ďalšia zaujímavosť - stredisko sa nachádza v blízkosti obce Solonec / Солонець, ktorá je známa svojimi minerálnymi prameňmi a liečivými vodami. Preto je tu odpočinok nielen príjemný, ale aj užitočný, po aktívnej novoročnej párty si môžete objednať deň relaxačných procedúr.

Toto bol zaujímavý a možno aj veľmi užitočný zoznam miest na odpočinok v Karpatoch na novoročné sviatky. Dokonca aj 4-5 dní budú stačiť na aktívne a užitočné trávenie času a získanie tých najpríjemnejších dojmov z dovolenky.

 

Zdroj: TourInform ZakarpattyaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  28/158 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT