logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  29/161 >>

Obľúbené lyžiarske strediská Bukovel a Dragobrat otvoria zimnú sezónu už 10. decembra.

13.12.2021 09:15 | ukrinform.ua

Obľúbené lyžiarske strediská Bukovel a Dragobrat otvoria zimnú sezónu už 10. decembra.


Ako povedal korešpondent Ukrinform v tlačovej službe skupiny spoločností Bukovel, z dôvodu karantény sa neplánujú žiadne zábavné podujatia.

10. decembra nám začne fungovať väčšina lyžiarskych vlekov a otvorí sa zimná sezóna. Zábavné akcie sme kvôli obmedzeniam karantény neplánovali. Očakávame, že sezóna bude úspešná,“ uviedla tlačová služba.

Správa rezortu nevylučuje, že hosťom Bukovelu budú vystavené špeciálne nálepky za účelom overenia turistu a nie zakaždým kontroly jeho COVID-certifikátu. Takéto nálepky boli vyvinuté pre Bukovelovu prácu v červenej zóne epidémie. Budú vydané pri registrácii v hoteli. A na výpisoch sa tieto nálepky vyhnú radom, ktoré by sa mohli vyskytnúť pri kontrole dokumentov COVID. Veď jazdiť smú turisti, ktorí budú mať dve očkovania proti koronavírusu alebo negatívny test PCR. V rezorte preto sľubujú rozmiestnenie niekoľkých testovacích bodov.

"V súčasnosti sa Prykarpatsko zmenilo z červenej na žltú a čakáme na objasnenie implementácie takýchto opatrení," uviedla tlačová služba Bukovel.

Podľa nich sa v Bukoveli otvoria detské ihriská, lyžiarska škola a zjazdovky 1C; 2C; pohybujúce sa B; 3A; 5A; 5B; pohybujúce sa D; 12B; 7A; 9A. 11. decembra otvoria ďalšie tri zjazdovky.

V Bukoveli bolo zaznamenané, že v decembri si turisti rezervovali 90% hotelových izieb v stredisku, v januári takmer 100% izieb.

Všetci zamestnanci rezortu sú plne zaočkovaní proti COVID-19.

Už skôr otvorenie zimnej sezóny v Bukoveli sprevádzali významné festivaly, tematické večierky a workshopy.

Bukovel je najväčšie lyžiarske stredisko na Ukrajine, ktorého časť (vleky, hotely, pozemky) patrí štátu. Nachádza sa v blízkosti obce Poľjanica Jaremčanskej miestnej rady (Поляниця Яремчанської міської ради), na úpätí hory Bukovel v nadmorskej výške 920 metrov nad morom. V stredisku je 17 lyžiarskych vlekov, lyžiarska škola, požičovne vybavenia, 75 km zjazdoviek vybavených snežnými delami.

Zimná sezóna tu môže trvať od novembra do apríla.

Už 10. decembra sa začne aj lyžiarska sezóna v stredisku Dragobrat.

"Oficiálne otvorenie sezóny v stredisku Dragobrat 10. decembra," povedal pre Ukrinform Jurij Sikun, šéf odborového zväzu podnikateľov v stredisku Dragobrat.

Informoval, že túto zimnú sezónu sa ceny za ubytovanie v rezortných hoteloch pohybujú od 500 do 1000 hrivien za deň. V cene sú zahrnuté raňajky a večere. "Obed chýba, pretože ľudia zvyčajne chodia lyžovať na obed a jedia v kaviarňach na svahoch," - povedal podnikateľ.

Najpopulárnejšie sú podľa neho už tradične lyžovanie a snowboarding, ale aj freeride, teda snoubording či lyžovanie mimo spevnených tratí. Stredisko má veľa kúpeľov, väčšinou sa nachádzajú v hoteloch. Patria sem sauny a horské kade.

"Zariadenia, ktoré prijímajú turistov v Dragobrat, .. asi 75-77," - dodal Sikun.

Povedal tiež, že v Dragobrate je retreatové centrum - hotel Yantra, kde sa denne konajú hodiny jogy a čajové obrady.

Sikun ubezpečil, že rezort bude fungovať v prípade zhoršenia situácie s COVID-19 - v súlade s aktuálnymi karanténnymi obmedzeniami.

Dragobrat je lyžiarske stredisko v okrese Rachiv v Zakarpatskej oblasti neďaleko hrebeňa Svidovec (Свидовець). Sneh sa tu drží najdlhšie v ukrajinských Karpatoch – do apríla.

Zdroj: Ukrinform.uaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  29/161 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT