logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

   Bratislava / Братіслава

            Київ / Kyjev

 

 

bank-ua.com

 

 

bank-ua.com

 

 

<<  19/74 >>

Top 5 najlepších sanatórií v Zakarpatí

14.3.2019 19:26 | TourInform Zakarpattya

Zakarpatie je úžasná krajina, ktorej sa podarilo získať srdce nejedného turistu. Veľké hory, nedotknutá príroda, husté lesy, krištáľovo čistý vzduch - to je len malý výpočet jedinečnosti tohto regiónu. Preto nikoho neprekvapí, že tu existuje veľké množstvo liečebných komplexov.

Medzi turistami sú veľmi populárne Zakarpatské sanatóriá, čo nikoho neprekvapí, pretože tu na nich čaká prvotriedny servis, moderná liečba a rehabilitácia, skúsení a zruční špecialisti.

Zakarpatské sanatóriá

Ošetrenie a regenerácia je založená na recepcii minerálnych vôd. Jedinečnosť tejto vody spočíva v tom, že obsahuje dostatočné množstvo zinku, železa, draslíka, mangánu, medi.

Zakarpatské sanatóriá

Nielen na minerálnu vodu je bohatá nádherná karpatská krajina s nádhernými termálnymi prameňmi. Špeciálne bazény sú naplnené vodou, ktorej teplota sa pohybuje nad 50 ° C, čo priaznivo pôsobí na organizmus ako celok, obohacuje ho o potrebné minerály a stopové prvky. Všetci, ktorí podstúpili liečbu v sanatóriách s použitím termálnych vôd sa vyjadrujú len pozitívne o tejto metóde, pričom zdôrazňujú, že takéto liečebné kúry im pomáhajú pri prekonávaní a liečení mnohých chorôb.

5 najlepších sanatórií v Zakarpatsku

  1. Boržava (Боржава) sa nachádza v srdci Zakarpatskej oblasti. Hlavná liečebná metóda spočíva v komplexe piatich unikátnych minerálnych vôd. Hlavnou metódou liečby a regenerácie je balneoterapia. Kúpeľ je naplnený termálnou vodou doplnenou o procedúry podvodnej hydromasáže a aqua gymnastiky. V tomto liečebnom komplexe vám pomôžu vyrovnať sa s chorobami tráviaceho ústrojenstva, srdca, pohybového aparátu, nervového systému.
  2. Horská Tisa (Гірська Тиса) - sa nachádza v oblasti nádhernej Karpatskej biosférickej rezervácie. Základom liečby je unikátne zloženie minerálnej vody s oxidom uhličitým, ktorá sa získava z vlastných artézskych studní. Stojí za pozornosť, že žiadne iné vody nemajú rovnaké zoženiia nikde na území Ukrajiny. Voda sa "previazala" s prírodou, preto má úžasné liečivé vlastnosti. Liečia sa tu choroby tráviaceho systému, pečene, srdca, dýchacieho systému.
  3. Karpatija (Карпатія) je srdcom a dušou známeho letoviska "Šajan" (Шаян). V tomto komplexe môžete očakávať liečivý a čistý horský vzduch, ticho a neskutočný pokoj, priestor a krásu Karpát. Na území inštitúcie pomáhajú prekonávať ochorenia tráviaceho ústrojenstva, dýchacieho ústrojenstva, pečene, chronickej intoxikácie, prejavov alergie.
  4. Kryštálový Prameň (Кришталеве Джерело) - toto sanatórium Zakarpatska vás očarí prírodou, hustými lesmi, studenými  riekami. Ako povedali klasici, práve na tomto území Ukrajiny sa obloha dotýka zeme z ktorej vyvierajú pramene vody. Nachádza sa ich tu viac ako 400, ale len jeden sa môže pochváliť ucelenou škálou liečebnej a liečivej vody. Je to najznámejší komplex s názvom "Kryštálový Prameň". Je jednoducho nenahraditeľný pri liečbe orgánov gastrointestinálneho traktu a ochorení genitourinárneho systému.
  5. Slnečné Zakarpatie (Сонячне Закарпаття) - komplex sa nachádza v nadmorskej výške 340 m nad morom na brehu kryštalickej priezračnej rieky Velyka Piňa (Велика Пиня)Je obklopený hustým zmiešaným lesom, takže vzduch je extrémne čistý a hojivý.Zvláštnosťou liečby je pitie minerálnej vody "Poľana Kvasova" (Поляна Квасова)V tomto sanatóriu a liečebnom komplexe sa liečia komplexné ochorenia tráviaceho systému a problémy s metabolizmom látok.

Zakarpatské sanatóriá

Poponáhľajte si objednať výlety do sanatóriií v Zakarpatí práve teraz, manažéri stránky sanatorii-karpat.com - vám s tým pomôžu. Pre každého návštevníka je tu garantovaný nezabudnuteľný zážitok. 

 

Zdroj: Tour Inform ZakarpattyeZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  19/74 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT