logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  12/137 >>

Užhorod pozýva na festival vína 2021 - Zakarpatské Beaujolais

22.9.2021 12:44 | TourInform Zakarpattya

Zakarpatský festival vína Beaujolais 2021, sa bude tento rok konať o týždeň skôr, tradične budú mať hostia sviatku možnosť ochutnať mladé víno.

Čo potrebujete vedieť o Zakarpatskom festivale Beaujolais 2021?

Festival vína sa bude tradične konať v historickom a kultúrnom komplexe „Sovie hniezdo / Совинне гніздо“ v srdci Užhorodu. Na hostí čaká ochutnávka vína.

Vedúci Zväzu súkromného vinohradníctva a vinárstva Zakarpatska Oleksander Kovač uviedol, že zvláštnosťou tohto roka je, že poveternostné podmienky výrazne ovplyvnili dozrievanie hrozna. Tento rok sa podľa neho vývoj viniča začal neskutočne neskoro. V Zakarpatskej oblasti jar ako obvykle takmer neexistovala. Z chladnej jari prešlo počasie do tepla, kvôli tomu sa sezóna zberu hrozna oneskorila asi o jeden mesiac. Vzhľadom na skutočnosť, že tohtoročný festival sa bude konať o týždeň skôr, väčšina vinárov ešte nebude mať víno z novej úrody.

Účastníci festivalu vína 2021 . Podľa organizátorov bude na festivale vína Sovie hniezdo zastúpené viac ako 30 vinárov zo Zakarpatska. Je potrebné mať na pamäti, že z dôvodu potenciálneho nedostatku mladého vína bude povolené predávať vína z minulej úrody.

Kedy sa bude konať Beaujolais v Užhorode?

Tento rok sa festival mladého vína Zakarpatské Beaujolais bude konať 12.-14. novembra 2021 v Užhorode.

Je zaujímavé, že festival vína sa tradične konal tretiu novembrovú nedeľu, ako vo Francúzsku a v mnohých európskych krajinách. Ale na Ukrajine bol vydaný prezidentský dekrét, podľa ktorého bol v druhú novembrovú nedeľu - Deň vinohradníka a vinára - zavedený profesionálny sviatok. V súlade s týmto dátumom sa rozhodli usporiadať festival mladého vína v Užhorode - Zakarpatské Beaujolais.

Aký bude program Zakarpatského festivalu Beaujolais?

Festival otvoria 12. novembra. Podľa tradície, ktorá sa začala v Užhorode od prvého festivalu, bude prvý symbolický sud s mladým vínom otvorený v centre mesta, na križovatke ulíc Vološina a Korzo / Волошина та Корзо. Otvorenie bude večer v piatok 12. novembra, odkiaľ sa slávnostný, krojovaný sprievod presunie do dejiska festivalu vína historického a kultúrneho komplexu „Sovie hniezdo“.

Bude vás zaujímať: Čo potrebujete vedieť o mladom víne, alebo prečo sa mu hovorí burčiak?

Vstup na festival mladých vín bude spoplatnený. Vstupné na festival bude 50 UAH (cca 1,6 EUR, poznámka redaktcie). Hostia za to dostanú pohár na ochutnávku mladého vína, ktorý bude na festivale. Okrem toho sa očakávajú značkové poháre a ľudová degustačná karta, ktorú môžete vymeniť za jeden liter vášho obľúbeného vína. Toto je spravodlivá cena vstupného a na základe výsledkov bude možné určiť najlepšie mladé víno zakarpatského festivalu Beaujolais (cena značkového pohára sa určí, oznámi sa neskôr).

Bezplatné výlety a atrakcie. Počas dní festivalu vína si môžu hostia vychutnať bezplatné zájazdy organizované za pomoci užhorodskej mestskej rady a ďalšie atrakcie, ktoré sa budú konať v parku oproti miestu konania v „Soviemu hniezdu“, a nebude chýbať ani mňsové výrobky, syry, suveníry atď.

Prečítajte si viac o dovolenke z „Turinform Zakarpatie“:

Sprievodca po meste Užhorod: atrakcie, zaujímavé miesta, ktoré je potrebné vidieť a kam ísť.

 

Zdroj: Tourinform ZakarpatieZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  12/137 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT