logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  3/12 >>

Viac ako 80 % ranených ukrajinských vojakov sa vracia do služby

24.4.2022 14:31 | ukrinform

Viac ako 80 % ranených ukrajinských vojakov sa vracia do služby

Vďaka úsiliu vojenských zdravotníkov sa viac ako 80 % zranených ukrajinských vojakov vracia do služby.

Oznámila to v národnom teletóne námestníčka ministra obrany Anna Malyarová, informuje korešpondent Ukrinform.

„Včera sa mi podarilo odovzdať opasky našim raneným v jednej z nemocníc Ukrajiny a zdravotníkom, pretože musíme pochopiť, že naši vojenskí zdravotníci sú dnes aj na fronte, sú vlastne zodpovední za životy a zdravie našich zranených vojakov. A treba si uvedomiť, že ide o obrovské víťazstvo ukrajinskej vojenskej medicíny, mimoriadne vysoké percento ranených sa vracia do služby – je to viac ako 80 percent. Hovoríme o úrovni vojenskej medicíny, kvalite liečby a rehabilitácie,“ povedal Maljar.

K poskytovaniu zbraní ukrajinskej armáde námestník ministra poznamenal, že teraz sú všetky štátne procesy organizované na vysokej úrovni a je tu možnosť poskytnúť ozbrojeným silám všetko, čo potrebujete.

Prečítajte si tiež: Vo všetkých nemocniciach v Chersone otvorili predajne liekov

„Jediná vec, ktorú nedokážeme zvládnuť sami, je pomoc ťažkých zbraní, ktorú očakávame od západných krajín. Čo sa týka iných pozícií, toto všetko sa organizuje dnes... Ale najväčšou pomocou je ľudská účasť, pozornosť voči našej armáde a vďačnosť. A dnes je veľmi dobrá príležitosť – sviatok, ale treba to robiť každý deň a bude to najväčší prínos dobrovoľníkov a všetkých občanov pre naše ozbrojené sily, “- povedal predstaviteľ.

Maliar poznamenal, že v bojových podmienkach je ťažké poskytnúť všetkým vojakom veľkonočné koláče, ale robí sa všetko, čo sa dá.

„A sme nesmierne vďační dobrovoľníkom a všetkým občanom Ukrajiny, ktorí sú do toho zapojení,“ povedal námestník ministra.

Ako viete, v nedeľu 24. apríla kresťania východného obradu - sviatok Kristovho zmŕtvychvstania. Mnohé rehoľné spoločenstvá sa s požehnaním svojich predstavených rozhodli posunúť veľkonočné bohoslužby na večer, dopoludnia alebo popoludní.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  3/12 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT