logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  110/1717 >>

Kremeľ sa mobilizáciu snaží ospravedlniť „stupňujúcou sa hrozbou“ zo Západu – TSP

23.9.2022 06:20 | ukrinform

Kremeľ sa mobilizáciu snaží ospravedlniť „stupňujúcou sa hrozbou“ zo Západu – TSP

 

Kremeľ sa snaží presvedčiť, že vyhlásenie mobilizácie v Rusku nie je spôsobené slabosťou, ale údajnou potrebou dať „primeranú odpoveď“ na takzvanú rastúcu hrozbu zo Západu.

Ako informoval Ukrinform, Centrum pre boj proti dezinformáciám pri Rade národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny to oznámilo v  Telegrame , pričom 22. septembra zverejnilo výber falzifikátov a manipulácií šírených kremeľskou propagandou.

Stály predstaviteľ Ruskej federácie v OBSE Oleksandr Lukaševič teda podľa CPD uviedol, že „je potrebné zabrániť premene Európy na arénu rozsiahlej vojenskej konfrontácie, [akokoľvek] Ruská federácia je pripravený na akýkoľvek scenár a varuje Západ pred zasahovaním do Ukrajiny, mobilizácia nie je spôsobená „slabosťou“ a potrebou primerane reagovať na rastúce hrozby zo Západu“.

Prečítajte si tiež: Roskomnadzor zablokuje ruské masmédiá za diskreditáciu mobilizácie

Centrum pre boj proti dezinformáciám varuje: takéto vyhlásenia predstaviteľov Ruskej federácie sú manipulatívne.

Ďalšiu manipuláciu vydal aj bývalý ruský prezident a teraz podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady Dmytro Medvedev, ktorý deklaroval možnosť poskytnutia akýchkoľvek zbraní, najmä strategických jadrových zbraní, „na ochranu Ruskej federácie. " Občania krajín NATO vraj podľa neho „potrebujú pochopiť, že Ruská federácia... by sa nemala zľaknúť rozhovorov o „útoku NATO na Kryme“, hypersoniky sú schopné dosiahnuť svoje ciele oveľa rýchlejšie.

Prečítajte si tiež: Mobilizácia je uznaním toho, že personálna armáda Ruskej federácie nevydržala a skolabovala - Zelenskyj

Šéf ruského ministerstva zahraničných vecí Sergej Lavrov z jeho strany šíril dezinformácie, keď povedal, že „Ukrajina sa konečne zmenila na totalitný štát... a Ruská federácia má množstvo dôkazov o kriminálnych akciách ukrajinskej armády. ." Medzinárodné štruktúry podľa neho „nepodporili ukrajinské orgány, aby si plnili svoje záväzky týkajúce sa ľudských práv“.

Prečítajte si tiež: Putin vyhlásením mobilizácie rozpútal vojnu proti vlastným ľuďom - Litve v OSN

Ako informoval minister obrany Ruskej federácie Sergej Šojgu, povedal, že v rámci čiastočnej mobilizácie v Rusku bude povolaných 300 000 záložníkov. Čiastočná mobilizácia podľa neho zahŕňa odvod len tých, ktorí slúžili a majú vojenskú účtovnícku špecializáciu. Ovplyvní to 1,1 % celkových mobilizačných zdrojov.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  110/1717 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT