logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  2/50 >>

107 Ukrajincov uviazlo v Nepále kvôli blokáde, ministerstvo zahraničia je s nimi v kontakte

12.5.2021 14:32 | ukrinform

107 Ukrajincov uviazlo v Nepále kvôli blokáde, ministerstvo zahraničia je s nimi v kontakte

 

107 občanov Ukrajiny, väčšinou horolezcov a turistov, bolo nútených zostať na území Nepálu z dôvodu pozastavenia medzinárodných letov do 31. mája.

Agentúre Ukrinform to oznámil hovorca ministerstva zahraničia Oleh Nikolenko.

„V hoteloch v Káthmandu je ubytovaných 45 ľudí, je im poskytnuté všetko potrebné. Zvyšok občanov je v horách. Štyrom Ukrajincom diagnostikovali COVID-19 a dostávajú potrebnú pomoc. Ich zdravotný stav je uspokojivý, “uviedol.

Podľa Nikolenka Veľvyslanectvo Ukrajiny v Indii udržiava kontakt s krajanmi priamo alebo prostredníctvom zástupcov cestovných spoločností, ktoré zájazdy organizovali. Uviedol tiež, že okrem spoločnej skupiny na sociálnej sieti existuje nepretržitá „horúca linka“ Ministerstva zahraničných vecí Ukrajiny na vybavovanie odvolaní občanov uviaznutých v Nepále alebo ich príbuzných: 044 238 -16-57, 044 238-15-88. Honorárny konzul Ukrajiny tiež pracuje v Káthmandu na poskytovaní operatívnej konzulárnej pomoci Ukrajincom.

Hovorca ministerstva zahraničia ubezpečil, že diplomati pracujú na tom, aby sa otázka návratu ukrajinských občanov do vlasti čo najskôr vyriešila.

„Zároveň musíme pochopiť, že v Nepále platia prísne karanténne obmedzenia. V súčasnosti sa zvažuje možnosť odchodu Ukrajincov na repatriačné lety do zahraničia. Podľa dostupných informácií žiadosť o získanie povolenia od nepálskej strany na prevádzkovanie charterových letov do Nepálu predložila spoločnosť Turkish Airlines, “uviedol Nikolenko.

Podotkol, že sa šíri veľa nespoľahlivých informácií o situácii s našimi občanmi v Nepále.

„Tento prípad udržujeme pod kontrolou. Chcem všetkých ubezpečiť - svoje nenecháme na náhodu, “ubezpečil hovorca ministerstva zahraničia.

Ako informovala agentúra Ukrinform, Čína postaví na Mount Evereste „demarkačnú čiaru“, aby zabránila možnému prenosu COVID-19 od horolezcov, ktorí vystúpia na horu zo susedného Nepálu postihnutého vírusom.

Zdroj: ukrinform.uaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  2/50 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT