logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  29/52 >>

Aktuálna situácia na hraničných priechodoch s Ukrajinou

28.11.2018 15:40 | Finančná správa SR

Na cestných hraničných priechodoch Malyj Bereznyj – Ubľa  a Užhorod – Vyšné Nemecké pretrváva blokácia osobnej dopravy. Tú blokujú na ukrajinskej strane štrajkujúci vodiči osobných motorových vozidiel s evidenčnými číslami registrovanými v členských krajinách EÚ. Uvoľnili však priechod niekoľkým vozidlám.         

Štrajkujúci ukrajinskí vodiči, ktorí od 26.11.2018 úplne zablokovali osobnú dopravu na ukrajinskej strane hraničného priechodu Užhorod - Vyšné Nemecké a Malyj Bereznyj – Ubľa, pokračujú v štrajku, už ale v obmedzenom režime. 

Štrajkujúci uvoľnili vstup pre autobusy, ktoré sa vo Vyšnom Nemeckom už vybavujú v štandardnom režime. Dňa 27.11.2018 umožnili v priebehu 24 hodín vstup z Ukrajiny na Slovensko aj 35 vozidlám v Ubli a 256 vozidlám vo Vyšnom Nemeckom.

Aktuálne je výstup zo Slovenska na Ukrajinu osobnými vozidlami však stále možný len cez Vyšné Nemecké. V Ubli totiž naďalej trvá úplná blokáda na výstupe. 

Colný úrad nedisponuje presnými informáciami o priebehu a trvaní protestnej akcie ukrajinských občanov. Naďalej sme preto v kontakte s príslušnými zložkami na ukrajinskej strane hraničného priechodu ako aj ukrajinským konzulátom na Slovensku.

Všetkým vodičom, ktorí plánujú prestup osobnými vozidlami na Ukrajinu, odporúčame ešte pred cestou  sledovať aktuálnu situáciu na hraničných priechodoch. Finančná správa zverejňuje aktuálne informácie na svojej oficiálnej stránke www.financnasprava.sk aj na Facebook-u.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 126 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

 

Zdroj: Finančná správaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  29/52 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT