logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  1175/5285 >>

Biely dom zvažuje dodávku tankov Abrams na Ukrajinu – WSJ

24.1.2023 16:20 | ukrinform

Biely dom zvažuje dodávku tankov Abrams na Ukrajinu – WSJ

Bidenova administratíva sa prikláňa k vyslaniu značného počtu tankov Abrams M1 na Ukrajinu a žiadosť o dodávku by mohla byť oznámená už tento týždeň.

Informovalo o tom v utorok americké vydanie The Wall Street Journal s odvolaním sa na predstaviteľov americkej administratívy, uvádza Ukrinform.

"Toto oznámenie bude súčasťou širšej diplomatickej dohody s Nemeckom, na základe ktorej bude Berlín súhlasiť s vyslaním menšieho počtu vlastných tankov Leopard 2 a tiež schváli dodávku ďalších tankov nemeckej výroby Poľskom a ďalšími krajinami," dodal. publikácia objasňuje.

 

Umožnilo by to vyriešiť nezhody medzi USA, Nemeckom a ďalšími európskymi krajinami ohľadom poskytnutia tankov Ukrajine v kľúčovej fáze vojny, píšu noviny. Koniec koncov, Kyjev pripravuje protiofenzívu na vrátenie ukrajinských území a Rusko mobilizuje jednotky pre vlastné operácie.

Prečítajte si tiež: Rheinmetall je pripravený odovzdať Ukrajine 139 tankov Leopard

Zmeny v pozícii USA nastali po rozhovore 17. januára medzi prezidentom Bidenom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom, uvádza sa v publikácii. Potom Biden súhlasil so zvážením možnosti poskytnutia tankov Abrams, v rozpore s postojom Pentagonu k uskutočniteľnosti vyslania amerických tankov na Ukrajinu pri absencii základne na údržbu a opravy, ako aj vzhľadom na použitie leteckého paliva pre Abrams. .

Vysoký nemecký predstaviteľ uviedol, že táto otázka bola predmetom intenzívnych rozhovorov medzi Washingtonom a Berlínom viac ako týždeň a zdá sa, že je na ceste k riešeniu.

Biely dom sa k tejto možnosti zatiaľ oficiálne nevyjadril.

Čítajte tiež: Krajiny, ktoré majú tanky Leopard, ich už môžu pripraviť na presun na Ukrajinu – Stoltenberg

Ako informoval Ukrinform, nemecký minister obrany Boris Pistorius 24. januára oznámil, že Nemecko naďalej zvažuje možnosť presunu hlavných bojových tankov na Ukrajinu a v prípade kladného rozhodnutia bude rýchlo konať.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  1175/5285 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT