logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  429/3054 >>

Deficit elektriny rastie kvôli chladnému počasiu — Ukrenergo

25.1.2023 11:25 | ukrinform

Deficit elektriny rastie kvôli chladnému počasiu — Ukrenergo

Od rána 25. januára sa vplyvom chladného počasia zvyšuje spotreba elektriny, čo je dôvodom nárastu výkonového deficitu v elektrizačnej sústave.

Ako uvádza Ukrinform, NEC "Ukrenergo" to oznámil na Facebooku .

„Spotreba elektriny sa vplyvom chladného počasia zvyšuje. V súlade s tým sa výrazne zvyšuje aj energetický deficit. Pre všetky oblenergá boli stanovené limity spotreby, ktoré platia počas celého dňa. Každé oblastenergo vo svojom regióne zostavuje harmonogramy plánovaných hodinových odstávok, ktoré musia zabezpečiť spotrebu regiónu na úrovni osvedčeného limitu. Prekročenie limitov vedie k riziku havarijných situácií v elektrizačnej sústave. Preto sa na ich predchádzanie používajú núdzové odstávky,“ píše sa v správe.

Prečítajte si tiež: Výroba elektriny sa zvýšila, ale deficit je stále výrazný - Ukrererg o

Poznamenáva sa, že nedostatok energie je výsledkom útokov ruských rakiet a bezpilotných lietadiel, ktoré poškodili elektrárne a vysokonapäťovú sieť. Posledný ruský útok zo 14. januára spôsobil značné škody na viacerých energetických blokoch tepelných elektrární. Výroba elektriny v fungujúcich elektrárňach nedokáže plne pokryť spotrebu.

Spoločnosť zdôraznila, že energetická infraštruktúra v frontových oblastiach na juhu a východe bola počas posledného dňa poškodená delostreleckým ostreľovaním. Tam, kde to armáda povolila, prebiehajú opravy.

Prečítajte si tiež: Diely pre energetické zariadenia, ktoré obnovia energetické siete, sa dajú vyrábať na Ukrajine - OP

Ako bolo oznámené, ukrajinský energetický systém už prežil 12 nepriateľských raketových útokov a 14 útokov UAV na energetické zariadenia. Okrem toho je viac ako 10 GW hlavných inštalovaných kapacít nedostupných pre ukrajinskú energetickú sústavu a sú pod kontrolou nepriateľa. Toto je najväčšia elektráreň na Ukrajine a v Európe: Elektráreň Záporožie, elektráreň Luhansk, elektráreň Vuglegiršaja, VE Kachovskaja. Navyše väčšina veterných a solárnych elektrární sa nachádza aj na dočasne okupovaných územiach juhu.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  429/3054 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT