logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  1623/1718 >>

Epifanij vyzval svet, aby zavrel nebo nad Ukrajinou

6.3.2022 17:01 | ukrinform

Epiphanius vyzval svet, aby zavrel nebo nad Ukrajinou

Hlava Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi, metropolita Kyjeva a celej Ukrajiny Epiphanius, vyzval svet, aby zavrel nebo nad Ukrajinou.

Zodpovedajúce vyhlásenie šéfa PCU zverejnil na svojej  facebookovej  stránke arcibiskup Evstratiy z Chernihiv a Nizhyn (Zorya), informuje Ukrinform. 

Podľa vyhlásenia "počas ruského útoku na Ukrajinu boli napadnuté chrámy spolu s pokojnou infraštruktúrou a domami. Dokonca aj najväčšia duchovná svätyňa - Katedrála sv. Sofie v Kyjeve - bola ohrozená útokmi. tie, kam sa uchýlili utečenci ."

Ako primáš apelujem na ruských vrahov – nezvyšujte svoju kriminalitu ničením svätýň, najmä keď sa pokrytecky ospravedlňujete „ochranou cirkvi.“ „Urobte všetko pre to, aby ste zastavili ostreľovanie a bombardovanie,“ povedal.

Samostatne sa šéf PCU obrátil na vodcov Moskovského patriarchátu na Ukrajine: Patriarcha, zastavte barbarské ostreľovanie! Neskrývajte sa za všeobecné želania mieru, ale hovorte pravdu, ako prikázal Pán.

K miliónom Ukrajincov volajúcich po slobodnom svete pridal svoj hlas aj metropolita Epiphanius: "Zatvorte nebo nad Ukrajinou! Putin už verí, že bojuje na našej zemi" s Amerikou a NATO. Ruský diktátor je už s vami vo vojne, už vás napadol. To je dôvod, prečo obranou Ukrajiny, našich ľudí, detí, našich domovov a chrámov, chránite seba."

Ako informovala agentúra Ukrinform, minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba diskutoval o otázke poskytnutia bojových lietadiel Ukrajine na ochranu vzdušného priestoru s americkým ministrom zahraničia Anthonym Blinkenom a poľským ministrom zahraničných vecí Zbigniewom Rauom.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  1623/1718 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT