logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  68/1345 >>

EÚ zavádza dodatočné sankcie voči Janukovičovi a jeho synovi

4.8.2022 22:25 | ukrinform

EÚ zavádza dodatočné sankcie voči Janukovyčovi a jeho synovi

Rada EÚ vo štvrtok rozhodla o zavedení nových reštriktívnych opatrení voči ukrajinskému exprezidentovi Viktorovi Janukovičovi a jeho synovi Oleksandrovi v súvislosti s ruskou vojnou proti Ukrajine.

Informuje o tom Ukrinform s odvolaním sa na oficiálnu stránku Rady Európskej únie.

Poznamenáva sa, že „proruský exprezident Ukrajiny“ a jeho syn boli pridaní na „zoznam osôb, organizácií a orgánov“, na ktoré sa vzťahujú sankcie za „podkopávanie alebo ohrozovanie územnej celistvosti, suverenity a nezávislosti Ukrajiny, stabilita a bezpečnosť štátu“. Okrem toho Oleksandr Janukovič interagoval so „separatistickými skupinami v oblasti Donbass na Ukrajine“, uvádza sa v správe.

Prečítajte si tiež: Ruská federácia sa chystala "legitimizovať" Janukovyča na Ukrajine súdnou cestou - Danilov

Rada EÚ zdôrazňuje, že EÚ bude Ukrajine naďalej poskytovať hospodársku, vojenskú, sociálnu, finančnú a humanitárnu podporu.

Osobitne sa poznamenalo, že Európska únia dôrazne odsudzuje nevyberané útoky Ruska na civilné obyvateľstvo a civilnú infraštruktúru a vyzýva Moskvu, aby pri zaobchádzaní s vojnovými zajatcami dodržiavala medzinárodné humanitárne právo, ako aj aby deportované deti vrátila na Ukrajinu.

„Rusko, Bielorusko a všetci, ktorí sú zodpovední za vojnu a iné závažné zločiny, budú postavení pred súd,“ uvádza sa v správe.

Prečítajte si tiež: Švajčiarsko skonfiškovalo majetok Janukovyčovho spoločníka vo výške 104 miliónov dolárov

Ako informovala agentúra Ukrinform, v noci 22. februára 2014 počas Revolúcie dôstojnosti Janukovyč utiekol z Kyjeva a prestal komunikovať.

Najvyššia rada prijala 22. februára 2014 uznesenie o samoodvolaní Janukoviča z výkonu prezidentských funkcií a naplánovala mimoriadne voľby hlavy štátu.

V januári 2019 Okresný súd Obolon v Kyjeve odsúdil Janukoviča na 13 rokov väzenia za vlastizradu a pomoc Rusku pri vedení agresívnej vojny proti Ukrajine.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  68/1345 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT