logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  9/50 >>

Eurokoľaj spojí mesto Užhorod s Európou

16.4.2021 09:31 | TourInform Zakarpattya

Vláda bude zo štátneho rozpočtu financovať výdavky na rekonštrukciu eurokoľají smerom na Čop-Užhorod, čo následne prispeje k rozvoju železničných spojení medzi regionálnym centrom Zakarpatska a EÚ.

Vláda 14. apríla na svojom rokovaní schválila uznesenie, ktorým sa schvaľuje postup použitia prostriedkov poskytnutých zo štátneho rozpočtu na projektovanie a realizáciu prác spojených s obnovou železničnej trate v európskom štýle so šírkou 1435 mm zo stanice Čhop do stanice Užhorod. „Rekonštrukcia európskej trate so šírkou 1435 mm v smere na Čop-Užhorod bude financovaná zo štátneho rozpočtu vo výške 5 miliónov UAH ( cca 150.000 EUR poznámka redakcie). Vláda schválila príslušný postup použitia týchto prostriedkov. Prvýkrát za 30 rokov samostatnosti sme v tomto roku dostali rozpočtovú podporu na obnovu železničnej infraštruktúry a nákup 100 nových vozňov pre osobnú prepravu. “ Oznámil to minister infraštruktúry Vladislav Kriklij .

Podľa Turinform Zakarpatia rozvoj železničnej infraštruktúry výstavbou eurokoľají do mesta Užhorod zvýši tranzit Ukrajincov a cudzincov prostredníctvom železničných spojení medzi krajinami EÚ, čo zase urýchli colné kontroly a zníži počet čakajúcich na hraniciach. .

 

Zdroj: TourInformZakarpattyaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  9/50 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT