logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  2849/4450 >>

Hromadné ostreľovanie Záporožia: nepriateľ vypustil deväť rakiet S-300

22.9.2022 12:53 | ukrinform

Hromadné ostreľovanie Záporoží: nepriateľ vypustil deväť rakiet S-300

FOTO

Dnes ráno nepriateľ vypálil deväť rakiet S-300 na Záporožie. Zomrel muž, ďalší piati boli zranení.

Oleksandr Staruch, šéf Záporožskej OVA, sa vyjadril k následkom ostreľovania na mieste incidentu, informuje korešpondent Ukrinform.

"O 7:20 sa začalo ostreľovanie v Záporoží . Predtým to boli vysokovýkonné rakety S-300. Zahynula jedna osoba - 65-ročný muž, ktorý je zamestnancom hotelového komplexu. Ďalších päť bolo zranených, štyria z nich sú v nemocnici.“ – povedal Staruch.

Podľa tlačovej referentky Štátnej pohotovostnej služby Ukrajiny v Záporožskej oblasti Julije Baryševovej sa sutiny v súčasnosti triedia. Na mieste udalosti pracuje 7 jednotiek techniky a 37 jednotiek personálu.

"Spod trosiek vytiahli šesť osôb, ďalších 27 osôb budovu opustilo vlastnými silami. K požiaru nedošlo, len k výraznej deštrukcii," informovala ŠtB.

Nepriateľská strela zasiahla aj televíznu vežu. Nepriateľ sa podľa šéfa regiónu pripravuje na „svoju informačnú a propagandistickú kampaň a snaží sa umlčať novinárov pracujúcich na území Ukrajiny“.

 

Následky ostreľovania Záporoží / Foto: Dmytro Smolenko. Ukrinform

 

Okrem toho je tu „príchod“ do zariadenia energetickej infraštruktúry.

"Na určitý čas sme museli zapnúť záložné generátory, a to aj v krajskej nemocnici. Zatiaľ je tento problém vyriešený," dodal Starukh.

Prečítajte si tiež: Nepriateľské rakety zasiahli hotel a elektrickú rozvodňu v Záporoží a pod troskami sú ľudia

V rozvodni sa požiar rozšíril na plochu 300 metrov štvorcových. Do jeho likvidácie sa zapojilo 52 záchranárov a 10 kusov techniky.

Aktuálne je známych 21 poškodených domov. Zamestnanci komunálnych služieb pracujú na teréne spolu s obyvateľmi mesta a vydávajú ľuďom sklenené a OSB dosky.

Ako informovala agentúra Ukrinform, dnes ráno Rusi vypálili deväť rakiet na Záporoží a jeho predmestia, pričom zasiahli hotel v centrálnom parku mesta, elektrickú rozvodňu a televíznu vežu.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  2849/4450 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT