logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  3869/5481 >>

Ignat - o nočnom útoku: Ruská federácia začala aktívnejšie využívať drony rôznych typov

26.9.2023 09:28 | ukrinform

Ignat - o nočnom útoku: Ruská federácia začala aktívnejšie využívať drony rôznych typov

Ruské okupačné sily aktívnejšie využívajú drony rôznych typov, preto Ukrajina potrebuje nájsť racionálne prostriedky na ich odhaľovanie a ničenie, ako aj na zvýšenie protivzdušnej obrany pozemných síl.

Ako informoval Ukrinform, Jurij Ignat, hovorca Vzdušných síl Ozbrojených síl Ukrajiny, to poznamenal v celoštátnom vysielaní "Jedini Novyni", komentujúc nočný útok nepriateľa.

„Okrem dronov boli, samozrejme, zaznamenané aj riadené strely Iskander, Kh-59, následky sa objasňujú. Ide o útok bezpilotných lietadiel rôznych typov - úderné, ako aj prieskumné, ktoré sú nastavovačmi paľby a poskytujú nepriateľovi úplný obraz o informáciách, sú čoraz aktívnejšie a čoraz viac sa používajú. V tú noc bolo okamžite vypustených 38 UAV z oboch smerov: Cape Chauda (Krym - pozn. red.) a Primorsko-Akhtarsk (RF - pozn. red.). Tieto drony lietali rôznymi smermi, ale každý dron má svoju vlastnú individuálnu trasu, ktorá je naprogramovaná operátormi pred spustením tohto štrajku. Tentoraz bolo zničených 26 UAV,“ uviedol hovorca.

Ignat dodal, že nepriateľ bude v budúcnosti aktívnejšie využívať drony, preto je potrebné nájsť racionálne prostriedky na ich odhalenie a zničenie, ako aj zvýšiť protivzdušnú obranu Pozemných síl.

Čítajte tiež: Ignat o ostreľovaní juhu raketami Onyx: Nepriateľ využíva všetko, čo má k dispozícii

Ako už bolo oznámené, v noci 26. septembra ruskí útočníci zaútočili na Ukrajinu bezpilotnými lietadlami typu „Shahed“. Boli zaznamenané štarty 38 úderných UAV „Shahed-136/131“ z juhovýchodného smeru. Sily a prostriedky protivzdušnej obrany vzdušných síl v spolupráci s jednotkami ostatných zložiek Obranných síl Ukrajiny zničili 26 útočných UAV „Shahed-136/131“.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  3869/5481 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT