logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  83/5481 >>

Kvôli značným stratám na Ukrajine Rusko verbuje žoldnierov v Afrike - britská rozviedka

10.6.2024 11:46 | ukrinform

Kvôli značným stratám na Ukrajine Rusko verbuje žoldnierov v Afrike - britskú rozviedku

V súvislosti s výraznými stratami na bojisku proti Ukrajine sa Rusko uchyľuje k verbovaniu žoldnierov v afrických krajinách, pričom im sľubuje tisíce dolárov a pas Ruskej federácie.

Ako informovala agentúra Ukrinform, na sociálnej sieti X o tom informovalo britské ministerstvo obrany   s odvolaním sa na spravodajské údaje.

„Hlavné spravodajské riaditeľstvo Ministerstva obrany Ukrajiny (GUR) 28. mája oznámilo, že Rusko zintenzívnilo úsilie o nábor Afričanov do vojny proti Ukrajine. Toto náborové úsilie sa zameriava najmä na krajiny strednej Afriky, najmä na Rwandu , Burundi, Kongo a Ugandu. Rusko údajne ponúka vstupný bonus 2 000 USD, mesačnú platbu 2 200 USD a ruský pas,“ uviedla agentúra.

Ministerstvo obrany dodalo, že táto náborová kampaň pravdepodobne vykompenzuje značné ruské straty na bojisku a pomôže mu udržať útočnú aktivitu na viacerých frontoch.

Prečítajte si tiež: Rusko núti migrantov a zahraničných študentov bojovať proti Ukrajine - Bloomberg

„Vzhľadom na to, že počet naverbovaných väzňov v Rusku pravdepodobne vyvrcholil, Rusko pravdepodobne rozšíri nábor v krajinách globálneho juhu, aby sa vyhlo ďalšej mobilizácii v samotnom Rusku. Okrem toho, že predchádzajúca mobilizácia pre vojnu bola u Putina a ruskej vlády doma nepopulárna, viedla k rekordnému nedostatku pracovných síl a odlivu kvalifikovaných pracovníkov, ako sú lekári a IT špecialisti,“ uviedla agentúra.

Ako informovala agentúra Ukrinform, v roku 2023 Rusko udelilo občanom Nepálu 3 037 víz , čo sa stalo absolútnym rekordom. Súvisí to zrejme s náborom na front pre vojnu s Ukrajinou.

Foto je ilustračnéZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  83/5481 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT