logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  4769/5285 >>

Letectvo obranných síl vykonalo 13 úderov na nepriateľské pozície a vybavenie

23.3.2023 05:34 | ukrinform

Letectvo obranných síl vykonalo 13 úderov na nepriateľské pozície a vybavenie

ÚDAJE GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Ukrajinské letectvo zasiahlo počas uplynulého dňa protilietadlový raketový komplex ruských jednotiek, ako aj 12 úderov na oblasti, kde sa sústredil personál a vybavenie útočníkov. 

Ako informoval Ukrinform, Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny takúto informáciu zverejnil na Facebooku .

„Nepriateľ pokračuje v útočných operáciách v smere Lymanskij, Bachmutskij, Avdiivskij, Marinskij a Šachtarskij, v ostatných smeroch – bráni sa. Jednotky Obranných síl minulý deň odrazili 83 nepriateľských útokov na východnej časti frontu. ruský agresor naďalej používa svoju zvyčajnú taktiku terorizovania civilného obyvateľstva, ostreľovania obývaných oblastí, ako aj zariadení kritickej infraštruktúry,“ uvádza sa v správe.

Za posledný deň nepriateľ spustil raketový útok na Záporoží a zasiahol viacposchodovú obytnú budovu. Okrem toho Rusi vykonali 48 náletov, najmä pomocou bezpilotných lietadiel typu Shahed-136, a uskutočnili aj 75 útokov z raketových salv systémov. Medzi civilistami sú mŕtvi a zranení.

Prečítajte si tiež: Útok "Shaheed" na oblasť Kyjeva: počet obetí v Ržiščevi sa zvýšil na osem

Hrozba nepriateľských úderov pretrváva na celom území Ukrajiny, varuje generálny štáb.

Na smeroch Volyň, Poliske, Siversk a Slobožansk sa operačná situácia výrazne nezmenila, nebola zistená tvorba útočných skupín nepriateľa. ruské vedenie naďalej využíva infraštruktúru Bieloruskej republiky na výcvik svojich jednotiek. Nepriateľ udržiava vojenskú prítomnosť v pohraničných oblastiach. Počas dňa ostreľoval oblasti osád Grinivka, Archipivka a Michalčyna Sloboda v oblasti Černigiv; Demjanivka, Esman, Atynske, Iskriskivščina, Bilopylla, Volfine, Pavlivka, Basivka, Junakivka a Krasnopillya v Sumy a Basove, Hoptivka, Streleča, Vesele, Vovčansk, Ochrimivka, Krasne Perše a Kindrašivka v Charkovskej oblasti.

V smere Kupjansk a Lymansk sa nepriateľ naďalej pokúša prelomiť našu obranu. Viedol neúspešné útočné akcie v oblastiach Makiivka, Belogorivka a Verchnokamianske osady. Delostrelecké ostreľovanie osád Krochmalne v Charkovskej oblasti; Novoselivske, Nevske, Bilogorivka - Luhansk, ako aj Terna, Kolodjazi, Siversk, Verchnokamianske a Spirne v Doneckej oblasti.

smere na Bachmut nepriateľ pokračuje vo vykonávaní útočných operácií, pričom stráca značné množstvo pracovnej sily, zbraní a vojenského vybavenia. Naši obrancovia nepretržite odrážajú početné útoky v okresoch Bachmut, Bohdanivka a Predtečyny. Viac ako 15 osád v blízkosti kontaktnej línie, vrátane Vasjukivka, Mynkivka, Orichovo-Vasylivka, Grygorivka, Bachmut, Chasiv Jar, Oleksandro-Shultyne, Severná a Južná Donecká oblasť, bolo zasiahnutých nepriateľským ostreľovaním.

Prečítajte si tiež: Bachmute - krutých bitkách nepriateľ neúspešne postupuje smerom na Avdiiv

Na smeroch Avdijivsk, Marjinsky a Šachtarsky nepriateľ vykonal útočné akcie v oblastiach osád Novokalynov, Stepove, Berdyči, Avdijivka, Lastočkine, Severna, Vodjane, Pervomajske, Maryinka a Pobieda - bez úspechu. Nepriateľské ostreľovanie zasiahlo oblasti viac ako 20 osád, najmä Avdijivka, Tonenke, Severne, Vodyane, Pervomajske, Nevelske, Netajlove, Maryinka, Novomychailivka a Vugledar v Doneckej oblasti.

V smere Záporožie a Cherson vedie nepriateľ obranné operácie. V blízkosti kontaktnej línie boli ostreľované oblasti viac ako 45 osád, vrátane Malynivky, Novodanilivky, Novoandrijivky, Mali Ščerbaki zo Záporožskej oblasti, ako aj Gavrylivka, Ivanivka, Zelenivka, Dniprovske a mesto Cherson.

Prečítajte si tiež: Na ľavom brehu Chersonskej oblasti zredukovali votrelcov - Sobolevskij

V osadách Rešetylivske, Čumatske a Kostjantynivka na dočasne zajatom území regiónu Záporoží ruskí okupanti vykonali prehliadku domov miestnych obyvateľov a varovali ich pred potrebou zostať na bezpečných miestach so zákazom opustiť svoje domovy. Ako naznačil generálny štáb, môže to nepriamo naznačovať snahu útočníkov zabrániť miestnemu obyvateľstvu v pozorovaní presunu personálu a vojenskej techniky na bojovú líniu.

Jedna z vojenských jednotiek v Južnom Osetsku aktívne spolupracuje s brancami na podpisovaní zmlúv a ďalšej účasti na bojoch na území Ukrajiny. Zistilo sa, že medzi 1. marcom a 10. marcom podpísalo zmluvu viac ako 50 ruských brancov. Keďže nedostali riadny bojový výcvik, boli poslaní do Melitopolu v regióne Záporožie.

Prečítajte si tiež: V Záporoží útočníci otvárajú nové vojenské nemocnice a privážajú lekárov z Ruskej federácie - Fedorova

„V priebehu dňa zasiahlo ukrajinské letectvo protilietadlový raketový komplex nepriateľa, ako aj 12 úderov na oblasti, kde sa sústredil personál a vojenská technika okupantov. A naše jednotky raketových vojsk a delostrelectva zasiahli 1 kontrolný bod, 3 oblasti koncentrácie nepriateľského personálu, sklad munície a 1 rádioelektronickú bojovú stanicu nepriateľa,“ uzavrel GŠ OS.

Ako bolo oznámené, od 24. februára 2022 obranné sily Ukrajiny zlikvidovali približne 167 490 ruských agresorov.

Foto: armyinform.com.uaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  4769/5285 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT