logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  198/1722 >>

Na juhu spustili obranné sily viac ako 100 útokov proti ruským pozíciám

12.9.2022 15:04 | ukrinform

Na juhu spustili obranné sily viac ako 100 úderov proti ruským pozíciám

Na juhu vykonali Obranné sily Ukrajiny viac ako sto palebných úderov proti pozíciám ruských útočníkov, oblastiam, kde sa v tyle sústreďovala živá sila a bojová technika nepriateľa, dvakrát zaútočili na pontónové mosty v Chersonskej oblasti, čím ich ďalšie použitie nemožné.

Ako informovala agentúra Ukrinform, na Facebooku o tom informovalo operačné velenie „Juh“ .

 

Je potrebné poznamenať, že situácia v operačnej zóne South Buz zostáva napätá, dynamická vo vývoji udalostí, ale pod kontrolou obranných síl Ukrajiny.

Aktívny boj pokračuje pozdĺž celej kontaktnej línie. Útočníci sa snažia organizovať protiofenzívne akcie a raketovými a delostreleckými údermi s podporou letectva vyvíjajú palebný tlak na jednotky ukrajinských jednotiek.

Nepriateľ v noci dvakrát zaútočil na pozície ukrajinských obrancov stíhačkami. Ruské jednotky tiež podnikli raketové útoky a použili ťažké delostrelectvo na územné spoločenstvá pozdĺž kontaktnej línie a v tylových oblastiach.

Najmä v okrese Bashtan v regióne Mykolajiv okolo polnoci nepriateľ odpálil rakety protilietadlového raketového systému S-300, pričom zasiahol objekt dopravnej infraštruktúry.

"Naše letecké a raketové a delostrelecké jednotky vypálili viac ako sto palebných úderov na nepriateľské pozície, oblasti koncentrácie živej sily a bojovej techniky v tyle, pontónové mosty cez Ingulets a Dnipro boli napadnuté dvakrát," - hlásené v OK "Juh".

Zdôrazňuje sa, že obranné sily Ukrajiny vykonávajú nepretržitú palebnú kontrolu mostov a prechodov, čím bránia útočníkom doplniť zásoby vojenského materiálu a munície.

Podľa OC "Juh" v dôsledku nočných bojov nepriateľ stratil 10 osôb, jeden tank T-72, jedno samohybné delostrelecké zariadenie a jedno vozidlo.

V oblasti Novej Kachovky a Dar'ivky ukrajinskí obrancovia poškodili dva pontónové mosty prinesené nepriateľom cez Dnipro a Ingulets, ich ďalšie použitie je nemožné.

V námornej skupine nepriateľskej flotily v Čiernom mori pokračujú podľa údajov OC „Juh“ štyri povrchové nosiče vysoko presných zbraní s celkovým salvou 26 riadených striel „Kaliber“ a tri pozdĺž krymského pobrežia manévrujú aj veľké obojživelné lode.

"Je možné, že nepriateľ zakryje svoje porážky na fronte a zintenzívni raketové útoky a bombardovanie raketovými salva systémami, ťažkým delostrelectvom tylových oblastí a oslobodených osád," varovalo velenie.

Prečítajte si tiež: Rusi bombardovali osem oblastí Ukrajiny za deň — zhrnutie OVA

Ako informovala agentúra Ukrinform, 11. septembra okolo polnoci ruskí vojaci ostreľovali dedinu Berezneguvate , okres Bashtan, región Mykolajiv. Nepriateľskou paľbou bol poškodený plynovod, obytné budovy, obchody, administratívna budova a technické zázemie podniku komunálnych služieb.

Večer 11. septembra útočníci zaútočili na priľahlé územie obce Kalacheve z komunity Berezneguvat.

V Dnepropetrovskej oblasti zasiahli ruské jednotky v noci 12. septembra raketami Uragan a Grad, ako aj ťažkým delostrelectvom okresy Nikopol a Kryvorizka.

Nepriateľ trikrát zasiahol okres Nikopol paľbou, pričom sa zameral na tri komunity - Nikopol, Marganetska a Chervonogrigorivska. Nie sú tam žiadni mŕtvi ani zranení. Poškodené boli súkromné ​​domy, lýceum a elektrické siete.

V mestskej časti Kryvorizka nepriateľ zasiahol obec Zelenodol, zničil domy a plynovod. Ľudia neboli zranení.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  198/1722 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT