logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  26/1019 >>

Nepriateľ plánuje použiť ťažké plameňometné systémy v slovanskom smere

23.6.2022 06:14 | ukrinform

Nepriateľ plánuje použiť ťažké plameňometné systémy v slovanskom smere

ÚDAJE Z GENERÁLNEHO ŠTÁBU

V slovanskom smere sa agresor zameriava na zlepšenie taktickej situácie a identifikáciu slabín v obrane ukrajinských jednotiek, ako aj plány na použitie ťažkých plameňometných systémov.

Informoval o tom na Facebooku Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny, informuje Ukrinform.

 

„V oblasti Volyne a Polisja budú od 22. júna do 1. júla 2022 v Gomelskej oblasti pri štátnej hranici s Ukrajinou pokračovať mobilizačné cvičenia ozbrojených síl Bieloruskej republiky. Počas nej sa plánuje rozpracovať otázka odvodu brancov. V rámci bojových výcvikových aktivít prebiehajú cvičenia aj s jednotkami Síl pre špeciálne operácie Bieloruska so zapojením inštruktorov Ozbrojených síl Ruskej federácie. Hlavná pozornosť je venovaná vykonávaniu sabotážnej a prieskumnej činnosti,“ píše sa v stanovisku.

 

Severným smerom sa nepriateľské jednotky naďalej nachádzajú v pohraničných oblastiach Brjanskej a Kurskej oblasti. Nepriateľ udržiava až tri práporové taktické skupiny z 1. tankovej armády Západného vojenského okruhu a výsadkových jednotiek. Zlepšuje obranné pozície v oblasti osady Tiotkino, región Kursk. Agresor pokračuje v paľbe na jednotky obranných síl v pohraničných oblastiach Sumy.

 

Na Charkovskom smere sa hlavné úsilie nepriateľa sústreďuje na zabránenie vstupu Obranných síl do tyla skupiny okupačných síl operujúcej v slovanskom smere. Nepriateľ vykonal letecký prieskum v oblastiach Bajrak a Rubigne.

Prečítajte si tiež: V dedine Charkovskej oblasti zahynulo pri mínometnej paľbe päť ľudí

 

V slovanskom smere skupina agresora zameriava svoje úsilie na zlepšenie taktickej situácie a identifikáciu slabín v obrane našich jednotiek. Nepriateľ sa snaží vytvoriť podmienky na obnovenie ofenzívy v smeroch Izjum - Barvinkove a Izjum - Slavjansk . S cieľom posilniť zoskupenie vojsk v oblasti mesta Izyum sa nepriateľ presunul do dvoch tankových jednotiek. Okupanti plánujú použiť ťažké plameňometné systémy v slovanskom smere.

 

V smere na Doneck nepriateľ sústreďuje svoje hlavné úsilie na získanie úplnej kontroly nad mestom Severodoneck, vedenie útočných operácií na obkľúčenie našich jednotiek v oblasti mesta Lysychansk a blokovanie hlavných logistických trás.

 

Na severodoneckom smere nepriateľ dobyl osady Loskutivka a Rai-Oleksandrivka. Vykonáva útočné operácie s cieľom získať kontrolu nad osadou Sirotyne. Vykonáva prípravné opatrenia na prepadnutie rieky Severský Donec.

Prečítajte si tiež: Najhorúcejšou časťou frontu je Severodon Etsk, nepriateľ postupuje z viacerých smerov - Ministerstvo obrany

 

V smere na Bachmut okupanti vedú útočné operácie v smere osád Zolote a Vovchoyarivka. Snažia sa zmocniť sa dominantných výšin v oblasti Berestovo, aby získali kontrolu nad diaľnicou Bachmut-Lysyčansk. Na posilnenie skupiny v tomto smere sa v oblasti osady Novotoshkivske nepriateľ presunul do jednej práporovej taktickej skupiny z Centrálneho vojenského okruhu.

Na smeroch Kramatorsk, Avdiivka, Kurakhiv, Novopavliv a Záporožie nepriateľ aktívne nezakročil. Vykonáva ostreľovanie s cieľom obmedziť činnosť jednotiek obranných síl a zabrániť ich presunu do iných smerov.

 

V oblasti South Bug okupanti sústreďujú svoje úsilie na to, aby zabránili našim jednotkám viesť protiofenzívne operácie v Chersonskej a Mykolajivskej oblasti. Vykonávať pozície strojárskych zariadení.

 

Na Nikolajevskom smere nepriateľ rozmiestnil v určitých oblastiach delostrelecké jednotky. V budúcnosti nie sú vylúčené pokusy o vykonanie útočných operácií v smere Kiselivka - Posad-Pokrovske a Oleksandrivka - Luparevo s cieľom dosiahnuť administratívne hranice Chersonskej oblasti.

Prečítajte si tiež: Na juhu ozbrojené sily zničili 20 útočníkov a zostrelili dve rakety, ktoré zaútočili na Odeskú oblasť

 

V smere Kryvyi Roh agresor vykonáva inžinierske zlepšenie pozícií.

 

Je potrebné poznamenať, že lode Čiernomorskej flotily v Čiernom a Azovskom mori naďalej plnia úlohy na izoláciu oblasti nepriateľstva a prieskumu. Agresor naďalej blokuje civilnú lodnú dopravu na severozápade Čierneho mora.

Päť nosičov námorných rakiet Kaliber (celkom salva - až 40 rakiet) je pripravených použiť raketové zbrane v Čiernom mori.

 

„Naše jednotky naďalej plnia v určitých oblastiach raketové a delostrelecké misie. Ukrajinskí obrancovia spôsobujú straty ruským okupantom vo všetkých oblastiach, kde pokračujú aktívne bojové akcie,“ zdôraznil generálny štáb ozbrojených síl Ukrajiny.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  26/1019 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT