logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  367/3054 >>

Nepriateľ sa snaží postupovať v štyroch smeroch s veľkými stratami

3.2.2023 05:49 | ukrinform

Nepriateľ sa snaží postupovať v štyroch smeroch s veľkými stratami

ÚDAJE GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Minulý deň ruskí útočníci, ktorí utrpeli veľké straty, nezastavili svoju ofenzívu v smere Lyman, Bachmut, Avdijiv a Novopavliv.

Generálny štáb ozbrojených síl Ukrajiny túto informáciu zverejnil na Facebooku , informuje Ukrinform.

„Ruská federácia neopúšťa svoje zámery zničiť kritickú infraštruktúru nášho štátu, pokračuje v útokoch na civilné objekty a domy civilného obyvateľstva. Počas uplynulého dňa nepriateľ podnikol 4 raketové útoky, z toho 2 na civilnú infraštruktúru mesta Kramatorsk v Doneckej oblasti, ako aj 5 leteckých útokov. Vykonal viac ako 70 útokov z raketových salv na civilné objekty v Chersonskej oblasti a Mykolajivskej oblasti. „Mierumilovní občania boli zabití a zranení nepriateľskými údermi,“ píše sa v správe.

Hrozba ďalších ruských leteckých a raketových útokov na celé územie Ukrajiny zostáva vysoká, varoval generálny štáb.

Nepriateľ, ktorý utrpel ťažké straty, nezastavuje útočné operácie v smere Lyman, Bachmut, Avdijiv a Novopavliv.

Počas uplynulého dňa jednotky obranných síl odrazili útoky okupantov v oblastiach osád Stelmačivka, Nevske a Bilogorivka v Luhanskej oblasti a Verchnokamianske, Mykolaivka, Krasna Gora, Paraskoviivka, Bachmut, Ivanivske a Kurdyumivka v Donecku. regiónu.

Prečítajte si tiež: Špeciálne jednotky zničili nepriateľský tank a BMP v Doneckej oblasti

V smere Volyň, Poliske, Siversk a Slobožansk sa situácia stabilizovala, nezistili sa žiadne známky formovania útočných skupín nepriateľa. Okupanti ostreľovali okresy Klyusy, Gremjač a Jeliny v oblasti Černigiv; Murawahni, Tovstodubovo, Studenko, Katerynivka, Vovkivka a Volfyno v Sumskej oblasti a Veterinárne, Kozačoa Lopan, Streleča, Glyboky, Zeleni, Starica, Ogirtsevo, Gatyš, Vovčansk, Vovčansky Khutori, Ochrimivka v Charkovsku a Novomly.

Na Kupjanskom smere nepriateľ ostreľoval oblasti osád Dvorična, Golubivka, Kupjansk, Kučerivka, Kislivka a Kotlyarivka v Charkovskej oblasti a Novoselivske a Stelmačivka - Luhanská oblasť.

Terny, Makijivka, Červopopivka, Dibrova a Torske v Luhanskej oblasti boli ostreľované v smere Lymansky .

smere na Bachmut zasiahol požiar Spirne, Bilogorivka, Paraskoviivka, Vesele, Bachmut a Ivanivske z Doneckej oblasti.

Prečítajte si tiež: V smere na Bachmut stratil nepriateľ za deň 127 mŕtvych a 137 zranených

Na Avdijivskom smere sa Avdijivka, Tonenke, Vesele, Severne, Vodjane, Pervomajske, Nevelske, Krasnogorivka, Georgiivka, Maryinka, Pobjeda a Novomychailivka dostali do nepriateľskej paľby.

smere na Novopavlivsk okupanti ostreľovali Bogojavlenku, Vugledar, Prečistivku, Veliku Novosilku a Neskučne v Doneckej oblasti.

Na smeroch Záporoží a Cherson boli z mínometov, barelových a raketových diel ostreľované oblasti viac ako 40 osád. Medzi nimi sú Vremivka z Doneckej oblasti; Guljaipilske a Kamianske v Záporoží, ako aj Cherson, Zolota Balka, Mychailivka, Gavrylivka, Mylove, Burgunka, Novotyaginka a Kizomys z Chersonskej oblasti.

Prečítajte si tiež: Rusko stratilo 200 000 zabitých a zranených vo vojne proti Ukrajine - NYT

"V priebehu uplynulého dňa Vzdušné sily obranných síl vykonali 4 údery na koncentračné oblasti okupantov. Taktiež naši obrancovia zničili ruský UAV typu "Merlin". A jednotky raketových síl a delostrelectva zasiahli tzv. kontrolné stanovište, 3 priestory sústredenia živej sily a muničný sklad nepriateľa,“ – uzavrel v Generálnom štábe ozbrojených síl.

Ako bolo oznámené, od 24. februára 2022 obranné sily Ukrajiny zlikvidovali viac ako 129 000 ruských agresorov.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  367/3054 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT