logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  593/5285 >>

Nepriateľ sa stal aktívnejším smerom na Bachmut - snaží sa prepadnúť Bohdanivku

12.2.2024 20:45 | ukrinform

Nepriateľ sa stal aktívnejším smerom na Bakhmut - snaží sa prepadnúť Bohdanivku

V smere Lyman neutralizovali ozbrojené sily Ukrajiny 138 útočníkov a v smere Bachmut - 78 útočníkov.

Iľja Jevlaš, vedúci tlačovej služby Khortycja OSU, to povedal vo vysielaní celoštátneho teletónu Jedini Novyni, informuje Ukrinform.

„Na Lymanskom smere nepriateľ vystrelil 247 striel z rôznych druhov zbraní, najmä mínometov rôznych kalibrov, a zviedol 5 bojových stretov, počas ktorých stratil 138 zabitých a zranených osôb a ďalších 12 zbraní a vojenského vybavenia, vrátane 1 tanku. 1 auto a 10 UAV rôznych typov,“ povedal Yevlash.

Prečítajte si tiež: Rusi chcú nadviazať kontrolu nad logistickými trasami v smere Avdiyiv - Tarnavskyj

V smere na Bachmut podľa neho nepriateľ zintenzívňuje akcie, najmä pri Bohdanivke, kde sa snaží prejsť do ofenzívy v malých útočných skupinách pod rúškom bezpilotných lietadiel a delostrelectva. Yevlash dodal, že nepriateľ teraz nepoužíva ťažkú ​​techniku ​​kvôli poveternostným podmienkam.

"Z väčšej časti ide o jednotky Storm Z a Storm V, ktoré podľa klasikov Rusi najmenej ľutujú, (využívajú - red.) na odhaľovanie našich mínových polí, palebných bodov. Sú nasmerované na búrku a identifikáciu našich Okrem toho nepriateľ vykonal 358 útokov na pozície ozbrojených síl a uskutočnilo sa 19 bojových stretov, pri ktorých bolo zabitých a zranených 78 okupantov a ďalších 10 jednotiek vojenských zbraní a techniky, medzi ktorý 1 BMP a 9 ďalších UAV bolo vyradených,“ povedal Jevlaš.

Prečítajte si tiež: 63 stretov denne, najhorúcejšie smery - Avdijivskyj a Marinskyi

Vo všeobecnosti, ako poznamenal hovorca, situácia v oblasti zodpovednosti OSU „Chortyca“ je neustále napätá, ale pod kontrolou.

Nepriateľ podľa neho znížil počet úderov. Ak sme predtým hovorili o 700 - 800 ostreľovaní denne iba jedným smerom, teraz v oblasti zodpovednosti protilietadlového systému protiraketovej obrany "Chortyca" nepriateľ vykonal 716 úderov denne. Jevlaš zachytil predpoklad, že to bolo spôsobené nepriaznivými poveternostnými podmienkami a problémami, ktorým čelili okupanti počas nepriateľských akcií.

Ako informovala agentúra Ukrinform, na fronte sa počas dňa odohralo 63 bojových stretov medzi obrannými silami a ruskými útočníkmi, najmä odrazených bolo 18 útokov v smere Avdijiv.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  593/5285 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT