logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  67/1345 >>

Nepriateľ vedie útočnú operáciu v smere Bachmut a Avdijiv

5.8.2022 06:29 | ukrinform

nepriateľ vedie útočnú operáciu v smere Bachmut a Avdiiv

ÚDAJE GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Na Doneckom smere vedie nepriateľ útočnú operáciu v smere Bachmut a Avdijiv. Snaží sa vytvoriť priaznivé podmienky na prevzatie Soledaru a Bachmutu, na rozšírenie kontrolovaného územia na západnom okraji mesta Doneck.  

Oznámil to na Facebooku  generálny štáb ozbrojených síl Ukrajiny, informuje Ukrinform.

Na Volyňskom a Poliskom smere plnia jednotky Ozbrojených síl Bieloruskej republiky úlohu posilniť ochranu úseku bielorusko-ukrajinskej hranice v oblasti Brest a Gomel. V častiach síl špeciálnych operácií tejto krajiny sa uskutočnila previerka bojovej pripravenosti.

smere Siverskyj nepriateľ barelovým a prúdovým delostrelectvom ostreľoval civilnú infraštruktúru v oblastiach osád Zaliznyj Myst, Gay, Gremjach a Michalčina Sloboda v Černigivskej oblasti a Starykovo v Sumskej oblasti.

Na Charkovskom smere nepriateľ vykonal palebné škody delostrelectvom rôzneho druhu v oblastiach osád Charkov, Boršova, Korobočkine, Velyki Prochody, Ruski Tyšči, Starij Saltiv, Prišyb, Cyrkuny, Mospanove, Bezruky.

smere na Slavjansk bolo ostreľovanie zaznamenané v blízkosti Bogorodičny, Mazanivka, Gusarivka, Adamivka, Kurulka, Krestyš, Sulygivka, Dovgenki a Velika Komyšuvacha.

Prečítajte si tiež: Opakovaná ofenzíva Ruskej federácie z územia Bieloruska: Generálny štáb ozbrojených síl zhodnotil vyhliadky

V smere na Kramatorsk , ostreľovanie z barelového a raketového delostrelectva, boli zaznamenané tanky v oblastiach osád Siversk, Mykolajivka, Starodubivka, Spirne, Kryva Luka, Verchnyokamianske, Grigorivka, Serebrjanka, Raigorodok a Kaleniki. Boli strelecké bitky.

smere na Bachmut nepriateľ ostreľoval vojenskú a civilnú infraštruktúru pri Jakovlivke, Kodeme, Pokrovskom, Rozdolivke, Veršine, Bachmute a Soledare. Podnikal útočné a útočné akcie s cieľom zlepšiť taktické postavenie, ale bol neúspešný.

smere na Avdijivsk nepriateľ ostreľoval delostrelectvo a tanky v blízkosti miest Piski, Prečistivka, Ševčenko, Volodymyrivka, Novobachmutivka, Nevelskij, Netajlovyj a Krasnogorivka. Vedené útočné akcie, bitky pokračujú.

V oblasti Novopavlovsk a Záporožie neboli zaznamenané žiadne aktívne akcie okupantov . Nepriateľ systematicky ostreľoval civilnú a vojenskú infraštruktúru v blízkosti Konštantínopolu, Zaliznyčnyj, Varvarivky, Vremivky, Marjinky, Guljaipolu, Guljaipilského, Malého Ščerbaki, Temyrivky a Bilogiryi.i

Prečítajte si tiež: Armáda Ruskej federácie presunula tri BTG smerom na Krivij Rog a jeden na smer Záporoží

smere South Buz nepriateľ sústreďuje svoje hlavné úsilie na zabránenie postupu našich jednotiek. Podporuje vysokú intenzitu prieskumu UAV.

Ostreľovanie bolo zaznamenané v oblastiach Mykolajiv, Luč, Lymany, Nova Zorya, Novomykolaivka, Kobzartsi, Lyubomirivka, Kiselyvka, Andriivka, Lozove, Bilogirka, Osokorivka, Potemkyne a Zeleny Gay.

Okupanti spustili raketový útok na infraštruktúrny objekt v osade Mykolaivka v Odeskej oblasti.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  67/1345 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT