logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  4018/5147 >>

Nepriateľ zmenil taktiku v smere Lymansk-Kupjansk – ZSU

18.9.2023 19:05 | ukrinform

Nepriateľ zmenil taktiku v smere Lymansk-Kupyansk – ZSU

V smere Lymansk-Kupjansk dochádza k poklesu aktivity útočných akcií ruských útočníkov, ale nepriateľ pokračuje v delostreleckej paľbe.

Oznámil to šéf tlačovej služby východnej skupiny vojsk Iľja Jevlaš vo vysielaní relácie Jedyni Novyni, informuje spravodajca Ukrinform.

Jevlaš k situácii v smere Kupjansk-Limansk povedal: „Nepriateľ naďalej aktívne používa svoje delostrelectvo, konkrétne za posledný deň došlo k 464 ostreľovaniam a 13-krát použil svoje letectvo. Pre porovnanie: napríklad v smere na Bakhmut použil svoje letecké jednotky len trikrát. Môžeme pozorovať pokles aktivity z hľadiska útočných akcií, nepriateľ mierne zmenil taktiku, teraz využíva hlavne delostrelectvo a využíva ho nielen ako palebné šachty, ale presnejšie keď vidí účelnosť, ktorou dokáže preraziť našu obranu. . Všetko je to však márne."

Prečítajte si tiež: Na smere Lymansk - Kupjansk - nepriateľ bez stretov používa delostrelectvo a letectvo

Yevlash poznamenal, že útočníci prevracajú 25. armádu a preskupujú jej jednotky.

„Teraz tvoria svoje zálohy, najmä presúvajú 25. armádu, je to pre nich oveľa jednoduchšie, keďže majú v tomto smere otvorené hranice. Vo všeobecnosti však môžeme pozorovať, že táto armáda neustále prechádza reorganizáciou, dochádza k rôznym výmenám jednotiek, vrátane toho, že ich posielajú na juh, čo naznačuje, že už nemajú viac síl, nahromadili to, čo majú a pôsobia výlučne v tomto rozsahu síl, ktoré boli zhromaždené,“ povedal hovorca.

Prečítajte si tiež: Obranné sily odrazili ruské útoky v smere Marijinskij a Bachmut

Ako informovala agentúra Ukrinform, od 24. februára 2022 do 18. septembra 2023 obranné sily Ukrajiny zlikvidovali 272 940 ruských útočníkov .Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  4018/5147 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT