logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  25/1019 >>

Oblasť Sumy bola zasiahnutá takmer stokrát denne, nepriateľ ničí zajaté dediny - situácia v regiónoch

23.6.2022 09:41 | ukrinform

Oblasť Sumy bola zasiahnutá takmer stokrát denne, nepriateľ ničí zajaté dediny - situácia v regiónoch

V oblasti Sumy zaznamenali za posledných 24 hodín takmer stovku ruských úderov a v Chersonskej oblasti ničia ruskí útočníci dočasne okupované dediny.

Uvádza sa to podľa Ukrinform v konsolidovanej informácii vojensko-civilných správ o situácii v regiónoch Ukrajiny k 8.00 h 23. júna.

V regióne Sumy Rusi strieľali rôznymi zbraňami na štyri okresy. Bolo zaznamenaných takmer sto delostreleckých úderov Ruskej federácie. Jeden muž zomrel na následky zhodenia munície z nepriateľského dronu.

V dôsledku ostreľovania bola poškodená infraštruktúra dedín okresov Sumy a Konotop, vrátane obytných budov, psychoneurologického internátu v Aténach, vodárenskej veže, elektrických sietí, farmy a zranených zvierat.

Prečítajte si tiež: V regióne Sumy vybuchlo policajné auto na mínu, sú tam mŕtvi aj ranení

Včera večer pri hliadke vyhodili policajtov do vzduchu, päť zranených, jeden človek zomrel.

V Dnepropetrovskej oblasti zase ruskí útočníci ostreľovali oblasť Kryvyj Roh. V Apostolove boli zranení dvaja ľudia. Mesto je čiastočne bez svetla a vody. Ulice a nádvoria sú posiate kazetovou muníciou. Ľudí odviezli na bezpečné miesta a teraz sú tam pyrotechnici ŠtB.

V Luhanskej oblasti pokračujú letecké a raketové útoky na Severodoneck a Gorskij. Loskutivka a Rai-Oleksandrivka sú zajatí nepriateľom. Ruské útoky boli odrazené v Severodonecku a Sirotine, Zoloty a Vovchoyarivka.

Prečítajte si tiež: Útočníci strieľali na Pečenehov v Charkovskej oblasti, sedem zranených

Útočníci ničia priemysel v Severodonecku. Požiar zasiahol územia tehelne "Sklolaminát", ako aj závod chemických neštandardných zariadení. Budova druhého priechodu „Dusíka“ je poškodená. Jedna osoba bola zabitá a traja boli zranení.

V Doneckej oblasti v noci Rusi vykonávali delostrelecké a mínometné ostreľovanie pozícií Ozbrojených síl Ukrajiny a osád. Boli zaznamenané najmenej dva delostrelecké ostreľovanie Maryinky, jedno Krasnogrivka a päť delostreleckej streľby v obci Novomykhaylovka.

Počas dňa došlo k ostreľovaniu z ručných zbraní, tankov, delostrelectva, mínometov, raketových systémov „Tornado“, „Hail“. Ostreľované boli Toretsk, Slovjansk, Bakhmut, dedina Ocheretine, dediny Illinovka, Berestok a Georgiyivka. Areál bez plynu a čiastočne bez vody a elektriny. Traja ľudia boli zabití a dvaja boli zranení.

V oblasti Černihiv Rusi z mínometov strieľali na pohraničníkov pri dedine Gremyach. Nedochádza k žiadnym stratám.

Prečítajte si tiež: Ruské jednotky ostreľovali Apostolova z Hurricanes

V Charkove zasiahla v noci nepriateľská strela sklady v Priemyselnej štvrti, vypukol požiar a nikto nebol zranený. Asi o piatej ráno v okrese Chuhuiv v Charkovskej oblasti zasiahli Rusi jeden z podnikov. Záchranári požiar uhasili, nikto sa nezranil.

Požiar závodu na spracovanie plynu v štvrti Izium, ktorý vypukol v dôsledku ostreľovania 18. júna, stále trvá.

Včera popoludní armáda Ruskej federácie odpálila cez Nikolaev sedem rakiet ako "Onyx". Poškodené výškové budovy, zničenie rôzneho stupňa v súkromných domoch a požiar. Pri ostreľovaní sa zranili traja ľudia.

Prečítajte si tiež: Rusi dobyli dve osady v Luhanskej oblasti

V oblasti Bashtansky v oblasti Nikolaev v noci jednotky Ruskej federácie strieľali na osadu Berezneguvate. Ostreľovanie pokračuje v komunite Bereznehuvatsky. Ostreľovanie obcí pozdĺž demarkačnej čiary pokračuje. Informácie o obetiach a zraneniach sa spresňujú. Rusi tiež v noci strieľali na obec Novomykolayivka z komunity Pervomajsk, poškodili domy a poľnohospodárske stroje.

Počas dňa sa obyvatelia celého Chersonského regiónu sťažovali na početné výbuchy, ostreľovanie a požiare. Situácia zostáva kritická vo Vysokopillya, Nova Vorontsovka, Kalinovka, Stanislavskaya územná komunita, Velykooleksandrivka.

Prečítajte si tiež: Počet detí zranených na Ukrajine v dôsledku ruskej agresie stúpol na 593

V dôsledku ruskej okupácie boli stovky dedín v Chersonskej oblasti prakticky zničené, najmä v okrese Beryslav a na hraniciach s inými oblasťami. Poškodené a zničené domy, školy, nemocnice, škôlky, zamínované cesty a mosty, ukradnutá technika.

Noc zároveň prebehla pomerne pokojne vo Volyni, Zakarpatsku, Rivne, Ivano-Frankivsku, Černovice, Ľvove, Vinnici, Odese, Záporoží, Ternopil, Chmelnický, Kirovohrad, Čerkasy, Poltava, Kyjev a Žytomyrská oblasť.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  25/1019 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT