logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  366/4450 >>

Obranné sily pokračujú v útoku južne od Bachmutu a sú zakotvené na hraniciach - generálny štáb

20.9.2023 08:48 | ukrinform

Obranné sily pokračujú v útoku južne od Bakhmutu a sú zakotvené na hraniciach - generálny štáb

Obranné sily pokračujú v útočných operáciách v smere Bachmut a Melitopol, nepriateľ sa neúspešne pokúšal obnoviť stratené pozície v oblasti Andrijivka.

Oznámil to hovorca generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl Andrij Kovaľov v celoštátnom vysielaní "Jedini Novyny", informuje Ukrinform.

"Obranné sily pokračujú v ofenzívnej operácii v smeroch Bachmut a Melitopol a v útočných akciách v oblasti južne od Bachmutu, čím spôsobujú nepriateľovi značné straty na živej sile a výstroji a upevňujú sa na dosiahnutých hraniciach," povedal Kovalev.

Obranné sily podľa jeho informácií odrážali nepriateľské útoky v oblasti Jagidného aj v smere na Bachmut. Nepriateľ sa tiež pokúsil obnoviť stratené pozície v oblasti Andrijivka, ale neúspešne.

Prečítajte si tiež: Obranné sily už zničili 273 980 ruských útočníkov

V smere na Melitopol, informoval Kovalev, obranné sily pokračujú v útočných operáciách, spôsobujú okupačným silám značné straty na živej sile a vybavení a vyčerpávajú nepriateľa.

Aj podľa hovorcu generálneho štábu v smere na Záporožie v oblasti Mala Tokmačka, Robotyny, Novodanilivka mali akcie ukrajinskej armády za následok značné straty pre okupanta.

Kovalev tiež povedal, že obranné sily naďalej brzdia ofenzívu okupačných síl v smere Mariinsky. Nepriateľ viedol neúspešné útočné akcie v oblasti Maryinka , kde sa počas uplynulého dňa nepriateľ pokúsil vytlačiť naše jednotky z pozícií 13 neúspešne.

Obranné sily zároveň pokračujú v udržiavaní obrany na okupovaných hraniciach v smere Avdijiv a Šachtar. spôsobiť značné straty okupačným silám.

Prečítajte si tiež: Na fronte za deň - 24 bojových stretov, letectvo Ozbrojených síl Ukrajiny uskutočnilo 20 úderov na nepriateľské pozície

Hovorca generálneho štábu tiež uviedol, že ruskí teroristi hromadne chytajú, rabujú a usadzujú sa v domoch ukrajinských občanov na dočasne okupovaných územiach.

"Ruskí okupanti naďalej cynicky porušujú normy medzinárodného humanitárneho práva. Zachytávajú a presídľujú domovy civilistov na dočasne okupované územia Ukrajiny. Často je zaznamenaná situácia, keď okupanti žijú spolu s civilnými obyvateľmi vo svojich domovoch v poriadku používať ľudí ako ľudské štíty,“ - poznamenal Kovalev.

Takže najmä podľa neho v osade Tokmak v Záporožskej oblasti ruskí okupanti hromadne osídľujú a rabujú byty a domy ukrajinských občanov.

Ako informovala agentúra Ukrinform, útočníci zaútočili na Ukrajinu v noci pomocou 24 kamikadze bezpilotných lietadiel typu Shahed, z ktorých bolo 17 zničených . Došlo k 24 bojovým stretom. Nepriateľ spustil 9 raketových a 79 leteckých útokov, vykonal viac ako 60 útokov na civilné objekty.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  366/4450 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT