logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  379/4451 >>

Oslobodenie Kliščijivky vytvára odrazový mostík pre ďalšiu ofenzívu - ZSU

17.9.2023 21:05 | ukrinform

Oslobodenie Klishchiivky vytvára odrazový mostík pre ďalšiu ofenzívu - ZSU

VIDEO

Oslobodením Kliščijivky v Doneckej oblasti sa vytvorilo predmostie pre Ozbrojené sily Ukrajiny, ktoré umožní rozvoj ďalších útočných akcií.

Oznámil to šéf tlačovej služby východnej skupiny vojsk Iľja Jevlaš vo vysielaní relácie Jedyni Novyni, informuje spravodajca Ukrinform.

"Vďaka hrdinským a statočným činom našich obrancov 80. samostatnej útočnej brigády, 5. samostatnej útočnej brigády a kombinovanej útočnej brigády Národnej polície Ukrajiny "Ljut" bola dnes oficiálne oslobodená osada Klishchiivka od okupantov. Teraz sme získali predmostie, ktoré nám v budúcnosti umožní pokračovať v rozvíjaní útočných akcií a oslobodzovať našu zem od okupantov,“ povedal Jevlaš.

Oslobodenie Kliščijivky dá podľa neho ukrajinským jednotkám predovšetkým kontrolu nad logistickými trasami, ktoré pre dočasne zajatého Bachmutu zabezpečuje ruská armáda.

Video:  Veliteľ pozemných síl ukrajinských ozbrojených síl

„Navyše ide o odkrytie bokov, najmä južného, ​​čo nám v budúcnosti umožní pohodlnejšie postúpiť hlboko do nepriateľských radov a zaviesť presnejšie a hlbšie palebné zásahy pomocou rôznych delostreleckých systémov,“ dodal. šéf tlačovej služby Východnej skupiny síl.

Ukrajinskí obrancovia sa podľa Jevlasha naďalej etablujú v oblasti a vykonávajú stabilizačné akcie vrátane odmínovania.

Prečítajte si tiež: „Tick! Výborne!" - Zelenskyj poďakoval ukrajinským vojakom

V oblasti pri železničnej trati teraz prebiehajú intenzívne boje.

„Pre Rusov je to veľmi dôležitý úsek, keďže ich zásobovacie rameno je dlhé asi 50 – 60 kilometrov. Všetko nad rámec toho je veľmi ťažké logisticky zabezpečiť... Momentálne sa v tomto smere intenzívne a urputne bojuje. A bojujeme o každý meter našej pôdy. Keď bude možné konečne informovať o koho železnici, určite o tom budeme informovať,“ povedal Jevlaš.

Ako bolo oznámené, 17. septembra ukrajinská armáda oslobodila Kliščijivku v Doneckej oblasti od ruských útočníkov.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  379/4451 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT