logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  63/1345 >>

Ostreľovanie ATACM sa stane pre ruskú armádu neúnosnou záťažou – poradca Zalužnyj

5.8.2022 18:37 | ukrinform

Ostreľovanie ATACM sa stane pre ruskú armádu neúnosnou záťažou – poradca Zalužnyi

Udržiavanie armády, ktorá neovláda oblohu a bude vystavená paľbe ATACM kdekoľvek na zajatých územiach, bude pre ruskú armádu pravdepodobne záťažou, ktorú neznesie.

rozhovore pre Ukrinform to povedal  špeciálny poradca vrchného veliteľa ozbrojených síl Valerij Zalužnyj, veterán amerických ozbrojených síl Dan Rice.

Podľa jeho názoru je pre Rusko čoraz ťažšie viesť vojnu na Ukrajine, ktorá odviedla vynikajúcu prácu pri úderoch na veliteľské stanovištia, zásobovacie sklady a sústredenia vojsk.

Riceová dodala, že logistický systém ruskej armády vyžaduje centralizované sklady kvôli „paletovému“ typu logistiky, vďaka čomu sú sklady vynikajúcimi cieľmi pre vysoko presné stroje HIMARS a M777.

„Ak – a dúfam, že keď – Ukrajina dostane rakety ATACM, Rusi nebudú mať na Ukrajine kam skryť svoje systémy velenia a riadenia, ani svoje zásobovacie sklady,“ uzavrel Zalužnyho poradca.

Riceová tiež poznamenala, že ATACM sú odpaľované zo štandardnej platformy HIMARS M142 alebo platformy M270 a majú dosah až 300 km.

Prečítajte si tiež: Ruskú armádu treba uznať za teroristickú organizáciu – poradca Zalužného

„Medzi NATO a Ukrajinou by mala existovať dohoda, že mimo územia Ukrajiny nebudú spustené žiadne ATACM. Udržiavať armádu, ktorá neovláda oblohu a bude vystavená paľbe na akomkoľvek mieste okupovaných území, sa pre ruskú armádu zrejme ukáže ako záťaž, ktorú nie je schopná uniesť,“ zdôraznil poradca.

Ako informovala agentúra Ukrinform, ukrajinská veľvyslankyňa v USA Oksana Markarová uviedla, že Ukrajina rokuje s USA o všetkých možnostiach dodávok nových typov zbraní.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  63/1345 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT