logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  655/4761 >>

Ozbrojené sily Ukrajiny odrazili 11 nepriateľských útokov a zasadili jeho pozíciám sedem zásahov

24.1.2023 06:23 | ukrinform

Ozbrojené sily Ukrajiny odrazili 11 nepriateľských útokov a zasadili jeho pozíciám sedem rán

ÚDAJE GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Ozbrojené sily Ukrajiny odrazili nepriateľské útoky v blízkosti 11 osád v dvoch regiónoch a zasiahli sedem cieľov na pozíciach ruských okupačných síl.

Ako informuje Ukrinform, uvádza sa to v súhrne Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny zverejnenom na svojej facebookovej stránke.

„Počas uplynulého dňa jednotky obranných síl odrazili útoky útočníkov v oblastiach osád Stelmačivka a Novoselivske v Luhanskej oblasti a Vjimka, Rozdolivka, Bilogorivka, Paraskoviivka, Bachmut, Stupočki, Novobachmutivka, Pervomajske a Maryinka v Doneckej oblasti, " hovorí.

Zároveň sa zdôrazňuje, že hrozba ruských útokov s použitím pozemných, námorných a vzdušných rakiet a „kamikadze bezpilotných lietadiel“ pretrváva na celej Ukrajine. Počas dňa tak nepriateľ spustil štyri raketové a päť leteckých útokov. Tiež vykonal viac ako 40 útokov z raketových salv systémov.

Prečítajte si tiež: Nová ofenzíva Ruskej federácie sa môže udiať akýmkoľvek smerom - Zelenskyj

„Nepriateľ viedol neúspešné útočné akcie v smere Lyman, Avdijiv a Záporoží. Pokračuje v útočných akciách smerom na Bachmut. V ostatných smeroch vedie obranu,“ ozrejmil generálny štáb.

Najmä neboli zistené žiadne útočné skupiny nepriateľa v smeroch Volyň, Polis, Siver a Slobožan . Mínometnou a delostreleckou paľbou boli zasiahnuté oblasti osád Sopyč, Charkivka a Popivka v Sumskej oblasti a Veterinárne, Streleča, Zelené, Pylna, Vovčansk, Novomlynsk, Starica a Dvorična v Charkovskej oblasti .

Na Kupjanskom smere nepriateľ ostreľoval oblasti osád Petropavlivka, Tabaivka, Sinkivka, Krochmalne a Kupjansk v Charkovskej oblasti, ako aj Novoselivske a Stelmačivka - Luhanská oblasť.

Na smere od Lymanského boli zasiahnuté požiarmi Makiyivka, Plošanka, Červonopivka, Serebryansk Forestry a Kuzmyne v Luhanskej oblasti.

Požiarom v smere na Bachmut boli zasiahnuté oblasti 21 osádMedzi nimi sú Verchnyokamianske, Krasnopolivka, Zalizne, Bilogorivka, Krasna Gora, Bachmut, Kurdjumivka a Majorsk z Doneckej oblasti.

Avdijivka, Nevelske, Pervomajske, Krasnogorivka, Georgiivka a Marjinka sa dostali pod nepriateľskú paľbu smerom na Avdijivsk .

V smere na Novopavlivsk nepriateľ ostreľoval delostrelectvo a mínomety v oblastiach Bogojavlenka a Mykilsky v Doneckej oblasti.

V regióne Zaporožie bolo delostreleckou paľbou zasiahnutých viac ako 20 osád, najmä Vilne Pole, Vremivka a Novopil v Donnečyni a Gulyaipole, Pavlivka, Novodanilivka, Stepove, Origiv, Ščerbaki a Mala Tokmačka v regióne Záporožie.

V chersonskom smere boli ostreľované najmä oblasti osád Dudčany, Ingulets, Gavrylivka, Burgunka, Monastyrske, Antonivka a Cherson.

Prečítajte si tiež: Marines zničí 11 útočníkov za deň

„V priebehu dňa vykonalo letectvo Obranných síl 3 zásahy na koncentračné oblasti nepriateľa. Zostrelený bol aj nepriateľský UAV „Orlan-10“. Ukrajinské raketomety a delostrelci zasiahli 4 oblasti, kde boli sústredení okupanti a 3 sklady munície,“ uzavrel generálny štáb.

Ako informovala agentúra Ukrinform, od 24. februára 2022 do 22. januára 2023 obranné sily Ukrajiny zlikvidovali približne 120 760 ruských útočníkov , z toho 600 za posledný deň.  

Foto: Generálny štáb Ozbrojených síl UkrajinyZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  655/4761 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT