logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  1279/3497 >>

Ozbrojené sily zasiahli štyri oblasti koncentrácie nepriateľa a postavenie protivzdušnej obrany

24.11.2022 06:19 | ukrinform

Ozbrojené sily zasiahli štyri oblasti koncentrácie nepriateľa a postavenie protivzdušnej obrany

ÚDAJE GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Za posledný deň jednotky obranných síl odrazili útoky ruských jednotiek v oblastiach osád Andrijivka, Bachmut, Kliščiivka, Krasnogorivka, Marjinka, Ozarjanivka, Opytne a Jakovlivka v Doneckej oblasti a zasiahli jednotky raketových jednotiek a delostrelectva. štyri oblasti koncentrácie nepriateľa, postavenie protivzdušnej obrany a ďalší dôležitý objekt pre útočníkov.

Ako informovala agentúra Ukrinform, na svojej facebookovej stránke to oznámil Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny.

Zároveň sa dodáva, že za uplynulý deň nepriateľ podnikol 78 raketových a 23 leteckých útokov, podnikol viac ako 70 útokov z raketových salv na pozície našich jednotiek a obývané oblasti.

"V priebehu masívneho útoku na obytné budovy a energetickú infraštruktúru v Kyjeve, Vinnici, Ľvove, Kirovograde, Záporoží, Charkove a Donecku odpálili ruské okupačné sily 67 riadených striel a až 10 bezpilotných lietadiel Lancet. 51 rakiet a 5 špecifikovaných dronov Obranné sily Ukrajiny boli zostrelené,“ zdôrazňuje správa.

Na Volyňskom a Poľskom smere sa situácia výrazne nezmenila a nezistili sa žiadne známky formovania nepriateľských útočných skupín.

V smere Siversky nepriateľ raketovým a barelovým delostrelectvom ostreľoval oblasti osád Gai a Chrinivka v oblasti Černigiv a Basivka, Seredyna Buda a Jasna Poljana v oblasti Sumy.

V smere Slobozhansk , v pohraničných oblastiach regiónu Belgorod, nepriateľ drží jednotky svojich jednotiek, aby vykonali demonštračné akcie. Pravidelne strieľa z mínometov a hlavne na pozície obranných síl, ako aj na oblasti osád Bologivka, Veterinarne, Gliboke, Dvorične, Izbytske, Krasne, Kudiivka, Ogirceve a Streleča v Charkovskej oblasti.

Nepriateľ sa bráni smerom na Kupjansk a Lymansk . Cynické ostreľovanie z tankov, mínometov a hlavne delostrelectva, najmä oblastí osád Berestov, Vilšana, Vyšneve, Kislivka, Krochmalne, Tabaivka v Charkovskej oblasti; Makiivka, Novoselivske, Stelmačivka a Ploščanka v Luhanskej oblasti a Terny, Torske a Jampolivka v Doneckej oblasti.

V oblastiach Bachmut a Avdiiv sústreďuje nepriateľ svoje úsilie na vedenie útočných operácií. Prevádzal ostreľovanie z tankov a celého delostrelectva v oblastiach osád Avdiivka, Andriivka, Bachmut, Bachmutske, Berchivka, Verchnyokamianske, Vyimka, Vodjane, Grigorivka, Kliščivka, Krasnogorivka, Maryinka, Nevelske, Pervomaiske. .

Nepriateľ sa bráni v smere Novopavlovsk a Záporožie . Bolo zaznamenané ostreľovanie oblastí osád Veľká Novosilka, Vremivka, Vugledar, Novopil, Prečistivka a Šachtarske v Doneckej oblasti a Guljaipole, Zeleny Gaj, Dorožjanka, Origiv, Poltavka, Stepnogirsk, Temyrivka a Červone v Záporoží.

V smere na Kryvorizku a Cherson nepriateľ neprestáva delostrelecké ostreľovanie pozícií našich vojsk a osád na pravom brehu rieky Dnipro. Používané sudové a raketové delostrelectvo na ostreľovanie osád Antonivka, Beryslav, Veletenski, Bilozerka, Dniprovske, Dudčany, Kachkarivka, Novooleksandrivka, Ponyativka, Stanislav, Tokarivka, Shiroka Balka z Chersonskej oblasti a mesta Cherson, vedenie pozičnej obrany. Nepriateľ zlepšuje logistickú podporu predsunutých jednotiek a zlepšuje opevňovacie vybavenie pozícií v určených smeroch.

Prečítajte si tiež: Raketový útok na Ukrajinu: tri zásahy do výškových budov, 10 mŕtvych

"Na dočasne okupovanom území Autonómnej republiky Krym aktívne prebiehajú práce na výrobe železobetónových konštrukcií. Hotové výrobky sa vyvážajú smerom na mesto Armjansk.

Okupačné úrady nariadili zdravotníckemu personálu nemocníc dočasne okupovanej Horlivky v Doneckej oblasti, aby zaistili dokumenty zosnulých žoldnierov súkromnej vojenskej spoločnosti „Wagner“, nevykonávali súdne ohliadky tiel a zabalili ich. v hygienických vreciach na prepravu. Miesto určenia je momentálne neznáme,“ dodal generálny štáb.

Poznamenáva sa tiež, že počas uplynulého dňa zasiahlo letectvo obranných síl 6 oblastí, kde bol sústredený personál, zbrane a vojenské vybavenie nepriateľa, a 2 protilietadlové raketové systémy.

Prečítajte si tiež: Získanie NASAMS a IRIS-T je prioritou vzdušných síl ozbrojených síl Ukrajiny - Ignat

Jednotky ukrajinských raketových síl a delostrelectva zasiahli 4 oblasti koncentrácie personálu a zbraní a vojenskej techniky, postavenie protivzdušnej obrany a ďalší dôležitý objekt nepriateľa.

Pripomenieme, že deň predtým zasiahli ruské jednotky Ukrajinu vzduchovými raketami typu Kh-101 a námornými raketami typu Kaliber.

Foto: Generálny štáb Ozbrojených síl UkrajinyZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  1279/3497 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT