logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  27/1019 >>

Poľsko chce Ukrajine pomôcť pri obnove obchodnej flotily

23.6.2022 05:37 | ukrinform

Poľsko chce Ukrajine pomôcť pri obnove obchodnej flotily

Zástupcovia poľského lodiarskeho priemyslu chcú zorganizovať spoluprácu s ukrajinskými kolegami na obnove obchodnej flotily v našej krajine.

Tadeusz Kopowski, riaditeľ lodiarskej spoločnosti Crist, povedal agentúre Ukrinform v komentári na Ukrajinsko-poľskom podnikateľskom fóre vo Varšave.

"Poľský lodiarsky priemysel navrhuje vytvoriť stále poľsko-ukrajinské pracovné skupiny, v rámci ktorých by sme diskutovali o stavbe lodí pre Ukrajinu, obnove obchodnej flotily, spolupráci medzi projekčnými kanceláriami oboch krajín," povedal Kopovský.

Dodal, že poľská strana je pripravená ponúknuť výcvik ukrajinským študentom na lodnom oddelení Gdanskej polytechniky, ako aj na navigačnom oddelení Námornej akadémie v Gdyni.

"Ide o to, že budúca ukrajinská obchodná flotila by mala mať svojich vlastných kapitánov a inžinierov, ktorí by obsluhovali tieto lode ," povedal Crist, riaditeľ lodiarskej spoločnosti.

Poľská strana je podľa neho pripravená vykonať audit ukrajinských lodiarskych spoločností, pomôcť obnoviť ich technickú kapacitu a začať tam stavať lode v spolupráci s projekčnými kanceláriami a špecialistami z Poľska.

Prečítajte si tiež: V Estónsku sa začala výstavba záchranného člna pre Ukrajinu

"Ide o komplexný návrh na dlhé roky," povedal Kopovský. Dodal, že vzhľadom na dobré vzťahy medzi prezidentmi Ukrajiny a Poľska a s ich súhlasom by bolo možné ponúknuť spolupráci americkej strane, ktorá by čiastočne financovala obnovu ukrajinskej obchodnej flotily, a to aj v rámci prenájmu.

Zástupca poľského lodiarskeho priemyslu poznamenal, že spolupráca by sa mohla začať napríklad stavbou traktorov a člnov, ktoré by cez Dneper prepravovali stavebný materiál, hutnícke výrobky a iné.

Treba dodať, že Polish Shipbuilding Group združuje dve lodenice – v Gdansku a Gdyni.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  27/1019 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT