logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  5127/5147 >>

Prvá dáma vyzýva Červený kríž, OSN a OBSE, aby zorganizovali humanitárne koridory na Ukrajine

14.3.2022 20:06 | ukrinform

Prvá dáma vyzýva Červený kríž, OSN a OBSE, aby zorganizovali humanitárne koridory na Ukrajine

Prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská vyzvala Medzinárodný výbor Červeného kríža, Organizáciu Spojených národov a Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe, aby začali pracovať na organizovaní humanitárnych koridorov na Ukrajine.

Informovala o tom agentúra Ukrinform s odvolaním sa na  facebookovú stránku prezidentovej manželky. 

"Vyzývam Medzinárodný výbor Červeného kríža, Organizáciu Spojených národov, Organizáciu pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe, aby začali rozsiahle práce na humanitárnych koridoroch a urobili všetko pre to, aby zabezpečili plnú bezpečnosť civilistov," povedala.

Prvá dáma zverejnila aj sériu fotografií z Mariupolu a zdôraznila, že v podmienkach úplného obkľúčenia ruskými jednotkami „mesto napriek nedostatku svetla, tepla, liekov, vody a jedla hrdinsky naďalej odoláva“.

"Ukrajinský humanitárny konvoj sa opäť pokúša dostať do Mariupolu. Zakaždým, keď Rusi porušia všetky dohody a vystrelia na cestu, ktorá by mala byť úplne bezpečná. A takéto porušenia medzinárodného humanitárneho práva sme videli na chodbách v Pologu, Izyume, ale aj na ceste, ktorá by mala byť úplne bezpečná." Energodar, Kyjevská oblasť,“ povedala Zelenská.

Dodala, že počas 19 dní vojny zahynulo v Mariupole viac ako 2000 ľudí, pričom v meste sa narodilo 72 detí (tridsaťpäť chlapcov a tridsaťsedem dievčat).

 

Ako informovala agentúra Ukrinform, Rusi spôsobili najhoršiu humanitárnu katastrofu v Mariupole. Keďže útočníci nedokážu poraziť ukrajinskú armádu, bombardujú neozbrojených a blokujú humanitárnu pomoc.

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil 24. februára začiatok invázie na Ukrajinu. Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  5127/5147 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT