logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  2809/5481 >>

Raketové jednotky a delostrelectvo ozbrojených síl zasiahli za deň 16 nepriateľských cieľov

20.9.2022 07:27 | ukrinform

Raketové jednotky a delostrelectvo ozbrojených síl zasiahli 16 nepriateľských cieľov za deň

ÚDAJE GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Raketové jednotky a delostrelectvo Ozbrojených síl Ukrajinskej SSR spôsobili požiarne škody na 16 nepriateľských objektoch vrátane 6 oblastí koncentrácie personálu, zbraní a vojenského materiálu.

Túto informáciu zverejnil generálny štáb ozbrojených síl, informuje Ukrinform.

„Protivník naďalej sústreďuje svoje úsilie na plnú okupáciu Doneckej oblasti, organizáciu obrany a udržanie dobytých území, ako aj narušenie aktívneho pôsobenia Obranných síl v určitých smeroch. Ostreľuje pozície našich jednotiek pozdĺž kontaktnej línie, preskupuje svoje jednotky, neustále vykonáva letecký prieskum,“ píše sa v správe.

 

Za posledných 24 hodín ruskí okupanti podnikli 10 raketových a 15 leteckých útokov, vypálili viac ako 56 nábojov protilietadlových rakiet na objekty na území Ukrajiny, čím porušili normy medzinárodného humanitárneho práva, zákony a zvyky vedenia vojny. .

V dôsledku ruského ostreľovania za posledný deň bola poškodená infraštruktúra viac ako 33 osád. Konkrétne ide o Slavgorod, Kramatorsk, Bakhmut, Mayorsk, Vodjane, Dorožne, Soledar, Novopil, Záporoží, Mykolajiv, Oleksandrivka, Snigurivka, Nová Odesa, Široké, Biloghirsk, Myrolyubivka a Bila Krynytsia.

Prečítajte si tiež: Rusi ostreľovali 11 osád v Chersonskej oblasti, sú tam mŕtvi aj ranení

Hrozba leteckých a raketových útokov nepriateľa na celé územie Ukrajiny pretrváva.

Na smeroch Volyň a Poliske sa situácia nezmenila .

V iných smeroch nepriateľ strieľal z tankov, mínometov a delostrelectva rôznych typov:

smere Seversky - v oblastiach Mykolaivka, Chernihivská oblasť a Novovasylivka, Slavgorod a Ryasne, Sumy;

smere Slobozhansk - v oblastiach osád Kozacha Lopan, Shevchenkove, Dergachi, Kamianka, Strelecha, Hlyboke a Dvorichna;

smere na Kramatorsk - Oleksandrivka, Donetske, Raihorodok, Shchurove, Kryva Luka, Ozerne, Bilogorivka, Pryshyb, Hryhorivka a Siversk;

smere Bachmut - Mayorsk, Mykolaivka, Verchnokamianske, Soledar, Bachmutske, Bachmut, Vesela Dolyna, Odradivka, Vesele, Viimka, Mykolaivka Druga, New York, Bilogorivka, Yuryivka, Spirne, Zaitseve a Yakovlivka;

smere Avdiiv – Krasnohorivka, Maryinka, Novomykhailivka a Pervomajske;

nepriateľ nepodnikol aktívne akcie v smere Novopavlivsky a Z aporizky . Delostreleckým ostreľovaním v týchto smeroch boli zasiahnuté osady Vugledar, Veľká Novosilka, Mykilske, Mali Shcherbaki, Novomayorske, Mala Tokmachka, Chervone, Pavlivka, Gulyaipole, Novopil a Vremivka.

Prečítajte si tiež: Ozbrojené sily Ukrajiny potopili pri Novej Kachovke čln s ruským vojenským personálom a vybavením

Nepriateľ ostreľoval viac ako 28 osád v smere Južná Buzka . Medzi nimi sú Oleksandrivka, Novogrihorivka, Zorya, Shevchenkive, Myrne, Shiroke, Bilogirka, Bezimenne, Myrolyubivka, Visokopillya a Olhyne.

Na územiach dočasne obsadených nepriateľom prebiehajú podľa generálneho štábu takzvané „mobilizačné“ opatrenia. Podľa dostupných informácií je k 14. septembru aktuálneho roka zrušená platnosť doteraz vydaných dokladov o odklade mobilizácie pre asi päťsto zamestnancov hutníckeho závodu Jenakijev. Okrem toho bol zavedený zákaz odchodu mužov z územia dočasne okupovaného Krymu bez povolenia vojenských komisariátov.

18. septembra tohto roku bola v oblasti osady Novoaidar v Luhanskej oblasti potvrdená oblasť, kde boli sústredené zbrane a vojenské vybavenie nepriateľa. Vtedy bolo zlikvidovaných a znefunkčnených asi 50 jednotiek vojenskej techniky a zničená munícia.

Okrem toho v oblasti osady Svatov jednotky obranných síl spôsobili škody v oblasti, kde sa sústreďovala živá sila nepriateľa. Je známe, že 70 % personálu, ktorý bol v uvedenom zariadení, zomrelo.

Nepriateľ pokračuje v prijímaní opatrení na doplnenie strát a vytvorenie záložných jednotiek. Podľa dostupných informácií na základni 36. samostatnej motostreleckej brigády 29. kombinovanej armády Východného vojenského okruhu, ktorá sa nachádza v obci Borzya v Transbajkalskej oblasti, prebieha formovanie štyroch streleckých práporov. Personálne obsadenie dôstojníckych pozícií v spomínaných práporoch sa uskutočňuje na náklady pedagógov Vyššej vojenskej veliteľskej školy Ďalekého východu. Predtým sa hovorilo o vytvorení námorného streleckého pluku na základe Vyššej námornej školy pri Čiernom mori v dočasne okupovanom Sevastopole. Ruské vojenské vedenie pri formovaní týchto jednotiek naďalej uplatňuje prax druhej svetovej vojny, čo naznačuje značné problémy a nesprávne výpočty.

Prečítajte si tiež: Ozbrojené sily Ukrajiny potopili pri Novej Kachovke čln s ruským vojenským personálom a vybavením

Jednotky Obranných síl Ukrajiny počas dňa odrážali nepriateľské útoky v oblastiach osád Mayorsk, Vesele, Kurdyumivka a Novomykhailivka.

Vzdušné sily obranných síl zasiahli počas uplynulých 24 hodín 24 oblastí, kde sa sústreďuje živá sila a vojenská technika nepriateľa, 4 pozície protilietadlových raketových systémov a jeden muničný sklad.

Okrem toho jednotky protivzdušnej obrany Ozbrojených síl Ukrajiny zničili lietadlo Su-25, riadenú vzdušnú strelu a tri nepriateľské UAV v rôznych smeroch .

Raketové sily a delostrelectvo vypálili za posledný deň paľbu na 16 nepriateľských cieľov. Najmä v 6 priestoroch sústredenia personálu, zbraní a vojenskej techniky, 7 priestoroch sústredenia delostrelectva, ako aj 3 skladoch munície. Straty všeobecného nepriateľa sa objasňujú, dodal generálny štáb.

Ako bolo oznámené, ozbrojené sily Ukrajiny zlikvidovali od 24. februára do 19. septembra asi 54 650 ruských vojakov.

Foto: Generálny štáb Ozbrojených síl UkrajinyZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  2809/5481 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT