logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  2608/5285 >>

Reznikov zhodnotil zvyšky ruského raketového arzenálu – 13 % Iskanderov, 30 % Kalibrov a tisíce S-300

6.12.2022 19:46 | ukrinform

Reznikov zhodnotil zvyšky ruského raketového arzenálu – 13 % Iskanderov, 30 % Kaliberov a tisíce S-300

ruskí agresori pri použití okrídlených a balistických rakiet proti Ukrajine už dávno prekročili svoju nevyhnutnú rezervu.

Počas teletónu to povedal minister obrany Ukrajiny Oleksij Reznikov, informuje Ukrinform.

„Už urobili veľa vecí bez toho, aby vypočítali vlastné dôsledky. Používajú síce zálohu okrídlených a balistických rakiet, na mnohých pozíciách už ďaleko prekročili limity zálohy, ktorú potrebujú v prípade útoku na ne. Ak sa pozriete na rakety Iskander, zostalo im menej ako 13 %. Hoci pravidlá hovoria, že najmenej 25 a dokonca 30% musí zostať. Pred včerajším útokom mali „Kalibre“ 37 %, včera odpálili 20 %, respektíve sa to už blíži k 30 %,“ uviedol Reznikov.

Poznamenal, že schopnosť Rusov vyrábať rakety v tomto období pri niektorých typoch rakiet prudko klesla a pri niektorých úplne absentuje, pretože nemajú žiadne komponenty.

„Jediná vec, z ktorej by sme nemali byť takí šťastní, je, že majú veľmi veľké zásoby rakiet S-300 – tisíce. Umožňujú im byť nielen protilietadlovými raketami, ale odpaľujú ich v režime zem-zem. A týmto spôsobom sa snažia terorizovať naše pohraničné regióny, alebo regióny, ktoré hraničia s dočasne okupovanými územiami – Charkovská oblasť, Záporoží, teraz Chersonská oblasť, Donecká oblasť a Luhanská oblasť. Preto musia nateraz použiť tento zdroj,“ povedal minister obrany Ukrajiny.

Prečítajte si tiež: Zásoby vysoko presných rakiet v Rusku sú na kriticky nízkej úrovni - zástupca GUR

Reznikov poznamenal, že táto vojna je vojnou zdrojov a vďaka západným partnerom má Ukrajina ďalšie zdroje, ktoré umožňujú jej bojovníkom byť úspešní na bojisku, vrátane.

„Myslím si, že oni (Rusi – pozn. red.) budú hľadať svoju ďalšiu taktiku, myslím si, že budú mať ďalšiu výmenu svojho velenia, čo opäť nenaplnilo ich očakávania, povedzme, vedenia Kremľa. Budú sa hľadať nejaké nové riešenia, ale vy a ja musíme byť na to pripravení, pretože ich určite prežijeme a porazíme. Hlavná vec je tu naša stabilita a schopnosť vydržať tento úder. A vieme, ako to držať“, - zdôraznil minister obrany Ukrajiny.

Ako informovala agentúra Ukrinform, v pondelok 5. decembra Rusko spustilo ďalší masívny raketový útok na Ukrajinu, pričom vypálilo približne 70 rakiet . Väčšina z nich bola podľa prezidenta Ukrajiny zostrelená. Zároveň bolo zaznamenaných niekoľko zásahov do objektov infraštruktúry.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  2608/5285 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT