logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  109/1717 >>

Rusi v noci zaútočili raketami na Mykolajiv

23.9.2022 09:26 | ukrinform

Rusi v noci zaútočili raketami na Mykolajiv

V noci ruské jednotky opäť zaútočili raketami na Mykolajiv - domy, administratívna budova, vodovodné a elektrické siete boli zničené.

Informovala o tom tlačová služba regionálnej správy na Facebooku , uvádza Ukrinform.

„Dňa 23. septembra okolo 00:35 došlo v Mykolajive k výbuchom. Predtým bola zasiahnutá administratívna budova objektu priemyselnej infraštruktúry. Poškodené boli aj súkromné ​​domy, vodovodné a elektrické siete. Bližšie informácie sa spresňujú,“ píše sa v správe.

Poznamenáva sa tiež, že 22. septembra v dôsledku ostreľovania obce o Ukrajinka z Halytsynivskej hromady zažila požiar vo svojom bytovom dome. Podľa informácií OK "Pivden" bol včera 22. septembra odpálený pobrežný pás komunity Kutsurub z raketového salvového systému "Smerč".

Prečítajte si aj: Rusi ostreľovali Dnepropetrovskú oblasť, sú tam mŕtvi aj ranení

Obec Berezneguvat zostáva pod neustálou paľbou. Počas uplynulého dňa došlo k útokom nepriateľov na okraji obce. Novoukrainka, Murachivka, Vysunsk. Poškodené boli objekty infraštruktúry, súkromné ​​domy, tri obchodné objekty a plynovod s ďalším vznietením. Nie sú tam žiadne obete.

Ostreľovanie obývaných oblastí Širokivskej hromady pokračuje. Poškodený bol bytový dom, nebytové hospodárske budovy a poľnohospodárska technika.

Ako bolo oznámené, podľa OC "South" sily protivzdušnej obrany minulý deň zostrelili päť nepriateľských kamikadze bezpilotných lietadiel v Mykolajivskej oblasti.

Foto: @libkosZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  109/1717 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT