logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  1498/4763 >>

Rusi zahájili útok na Avdijivku - ofenzíva zlyhala, nepriateľ stratil až 80% ich techniky

22.11.2023 16:16 | ukrinform

Rusi hádzali kolóny na Avdiivku - ofenzíva zlyhala, nepriateľ stratil až 80% ich techniky

V oblasti Avdiyivka dnes ruské jednotky spustili do ofenzívy niekoľko mechanizovaných konvojov s obrnenými vozidlami. Ofenzíva však bola neúspešná, útočníci stratili takmer 80 % svojej techniky.

Oleksandr Štupun, hovorca Spojeného tlačového strediska obranných síl regiónu Tavria, to oznámil v  "Jedini Novyny", informuje korešpondent Ukrinform.

"Dnes sa nepriateľ pokúsil postúpiť. Vyhodil dopredu niekoľko mechanizovaných kolón s obrnenými vozidlami. Asi tucet. Ale prišiel o takmer 80 % techniky, naši chlapi ich zničili," zdôraznil Štupun.

Prečítajte si tiež: Rusi dramaticky zvýšili počet útokov - Tarnavskyi

Poznamenal, že útočníci sa neprestávajú pokúšať obkľúčiť Avdiivku. Neúspešne zaútočili východne od Novobachmutivky, v okresoch Avdijivka , Severnoj a Pervomajsky . Za posledný deň bolo odrazených 13 útokov, dodal hovorca.

Stupun tiež uviedol, že kvôli poveternostným podmienkam "opadlo lístie, napadol sneh a okupanti sa nemajú kam schovať, naši chlapi ich vidia a útočia na nich. Často predstierajú, že sú mŕtvi, alebo sa skrývajú pod mŕtvolami tých, ktorí zomreli skôr." ."

Poznamenal tiež, že medzi Rusmi narastá dezercia, sú tlačení dopredu a majú len jednu možnosť - vzdať sa alebo byť zabití. Áno, včera sa vzdalo 7 okupantov, povedal hovorca.

Prečítajte si tiež: StratCom ozbrojených síl Ukrajiny potvrdil útok na brigádu ruskej námornej pechoty počas slávnostných udalostí

Ako bolo uvedené, celkové straty nepriateľa za posledný deň v operačnej zóne systému protivzdušnej obrany "Tavria" dosiahli 491 ľudí. Zničených bolo 21 jednotiek vojenskej techniky, vrátane troch tankov, troch BBM, 1 ATGM, 6 bezpilotných lietadiel, 4 áut a 4 jednotiek špeciálnej techniky vrátane samohybnej prúdovej odmínovacej jednotky UR-77 „Meteorit“. Zničené boli aj 3 muničné sklady. Poškodených bolo ďalších 11 kusov techniky.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  1498/4763 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT