logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  60/828 >>

Ruské jednotky ustupujú z Charkova do Izjumu

13.5.2022 19:28 | ukrinform

Ruské jednotky ustupujú z Charkova do Izyumu

ÚDAJE Z GENERÁLNEHO ŠTÁBU

Nepriateľ pokračuje v ofenzíve na východe. Zároveň sústreďuje svoje úsilie na zabezpečenie stiahnutia svojich jednotiek z Charkova a zabránenie ústupu jednotiek Obranných síl do tyla ruskej skupiny vojsk pri meste Izjum.

Na Facebooku  to podľa Ukrinform oznámila tlačová služba Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny  , ktorá o situácii na fronte informovala o 18:00.

„Ruskí okupanti nezastavujú ofenzívu vo východnej operačnej zóne. Nepriateľ pokračuje v raketových útokoch na priemyselnú infraštruktúru a v paľbe na civilné ciele na Ukrajine, “uvádza sa vo vyhlásení.

Prečítajte si tiež: Ruskí útočníci ničia mosty, aby skomplikovali protiofenzívu ozbrojených síl

Ako bolo poznamenané, v oblastiach Voline a Polisja nepriateľ nepodnikol aktívnu akciu. Jeho hlavným úsilím bolo pokryť štátnu hranicu v oblasti Brest a Gomel. V rámci inšpekcie Ozbrojených síl Bieloruskej republiky v okrese Kobrin v regióne Brest a v okrese Lida v regióne Grodno pokračujú stretnutia s brancami.

Stále hrozia raketové a bombové útoky z územia Bieloruska na infraštruktúrne zariadenia na území Ukrajiny.

Prečítajte si tiež: V Belgorodskej a Rostovskej oblasti pre vojnu na Ukrajine tvoria nové jednotky zmobilizovaných

Severným smerom navyše nepriateľ posilňuje ochranu ukrajinsko-ruskej hranice v Brjanskej a Kurskej oblasti. Nepriateľ z územia Ruskej federácie delostrelectvom ostreľoval civilné ciele v Sumskej oblasti a zahájil letecký útok na obec Tovstodubovo.

V smere Slobozhansky sa hlavné úsilie nepriateľa sústreďuje na zabezpečenie stiahnutia svojich jednotiek z mesta Charkov a zabránenie stiahnutiu jednotiek Obranných síl do tyla ruskej skupiny vojsk sústredenej v meste Izjum. Nepriateľské jednotky ostreľovali pozície ukrajinských jednotiek v osadách Petrivka, Pitomnik, Ruski Tišky a Ternova.

V slovanskom smere nepriateľ sústredil svoje hlavné úsilie na ofenzívu v oblasti osady Bogorodične, bez úspechu. Viedol delostrelecké ostreľovanie v oblastiach Nova Dmitrivka a Krasnopilja. Letecké údery podnikol v oblasti osád Dolina a Adamivka.

Prečítajte si tiež: Nepriatelia rozmiestňujú na ostrove Snake raketové systémy "Armor" a "Tor-M2" - prieskum

Nepriateľské jednotky pokračujú v paľbe na ukrajinské jednotky v oblasti Donecka a Tavrija. Okupanti sa pokúsili získať kontrolu nad osadami Novoselivka Druga, Kamjanka, Marjinka a Novomichajlivka.

V smere na Lyman sa nepriateľ neúspešne pokúsil získať oporu v oblasti osady Oleksandrivka.

V smere na Severodoneck vykonáva aktívny požiarny zásah v oblasti osady Rubične.

V smere na Bachmut nepriateľ vykonal útočné operácie v smere osád Zolotie a Komišuvacha, ale neúspešne. Vykonáva ostreľovanie osád Toškivka a Orichove.

Na smere Avdijivka s podporou delostrelectva vedie útočné operácie na smeroch osád Kamjanka a Novoselivka a bez úspechu.

Podľa generálneho štábu sa v Mariupole hlavné úsilie útočníkov sústredilo na blokovanie ukrajinských jednotiek v oblasti závodu Azovstal, ostreľovanie pokračuje.

Prečítajte si tiež: Na Ukrajine už zničili asi 26 900 útočníkov a 200 ruských lietadiel

Nepriateľ neviedol aktívne nepriateľské akcie  a strieľal na jednotky obranných síl delostrelectvom a mínometmi. Pokračoval vo vykonávaní leteckého prieskumu.

Poznamenáva sa tiež, že na územiach dočasne obsadených nepriateľom pokračujú nezákonné akcie proti miestnemu obyvateľstvu. Opatrenia administratívno-policajného režimu prebiehajú, posilnil sa režim kontrarozviedky. Pokračuje bezdôvodné zadržiavanie civilistov, najmä tých s aktívnym proukrajinským postojom.

Ako informovala agentúra Ukrinform, od 24. februára do 13. mája ukrajinskí obrancovia zlikvidovali asi 26 900 (+250) ruských útočníkov.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  60/828 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT