logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  1173/5285 >>

Rusko rozmiestnilo 46 odpaľovacích zariadení Iskander pozdĺž hranice s Ukrajinou – Skibitsky

10.9.2023 15:19 | ukrinform

Rusko rozmiestnilo 46 odpaľovacích zariadení Iskander pozdĺž hranice s Ukrajinou – Skibitsky

Pozdĺž hranice s Ukrajinou Rusko rozmiestnilo 46 odpaľovacích zariadení raketového komplexu „Iskander“, z ktorého útočí balistickými a okrídlenými strelami a ničí objekty ukrajinskej civilnej infraštruktúry.

Ako informovala agentúra Ukrinform, v Telegrame  o tom informovalo Hlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany s odvolaním sa na vyhlásenie predstaviteľa ministerstva vnútra a komunikácií Vadyma Skibitského na výročnom zasadnutí Európskej stratégie v Jalte (ANO ).

"Za viac ako jeden a pol roka totálnej vojny Moskva nedosiahla svoje strategické ciele - ani úplnú okupáciu Ukrajiny, ani úplnú okupáciu Doneckej a Luhanskej oblasti," poznamenal.

Rusko podľa Skibitského vedie najaktívnejšie bojové operácie v dvoch smeroch frontu – Kupjansk-Lyman a Maryinka-Doneck. Cieľom takýchto akcií zostáva stiahnutie ruskej armády k administratívnym hraniciam Doneckej a Luhanskej oblasti.

Prečítajte si tiež: Rusko útočí na Ukrajinu „čerstvo vyrobenými“ zbraňami – Skibitsky

Zástupca GUR poznamenal, že vojská agresorského štátu aktívne využívajú letectvo, ale obávajú sa ukrajinského systému protivzdušnej obrany, ktorý pozostáva najmä z najnovších prostriedkov poskytovaných partnermi, ktorí sa už osvedčili a osvedčujú. účinnosť, ničenie väčšiny nepriateľských vzdušných cieľov.

Ako informovala agentúra Ukrinform, Rusko sústredilo  na dočasne okupovaných územiach Ukrajiny viac ako 420 000 vojakov.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  1173/5285 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT