logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  731/1717 >>

Tím amerického ministerstva spravodlivosti na vyšetrovanie vojnových zločinov na Ukrajine povedie „lovec nacistov“

21.6.2022 21:13 | ukrinform

Tím amerického ministerstva spravodlivosti na vyšetrovanie vojnových zločinov na Ukrajine povedie „lovec nacistov“

Tím amerického ministerstva spravodlivosti, ktorý bude hľadať a postaviť pred súd osoby zodpovedné za vojnové zločiny na Ukrajine, povedie hlavný americký „lovec nacistov“ Eli Rosenbaum.

Podľa CNN to v utorok počas návštevy Ukrajiny na Ukrajine uviedol generálny prokurátor USA Merrick Garland, informuje Ukrinform.

"Tím bude pozostávať z odborníkov na vyšetrovanie súvisiace s porušovaním ľudských práv a vojnovými zločinmi ," uviedol generálny prokurátor.

Podľa amerického ministerstva spravodlivosti má Rosenbaum 36 rokov skúseností v tejto oblasti. Predtým pôsobil ako riaditeľ pre stratégiu a politiku ľudských práv. Na konte má viac ako 100 prípadov obvinení z nacizmu, na základe ktorých padlo rozhodnutie o odňatí amerického občianstva alebo o deportácii.

Prečítajte si tiež: Prokurátori piatich krajín vyjadrili podporu Ukrajine pri vyšetrovaní ruských vojnových zločinov

Podľa generálneho prokurátora USA nemôžu existovať žiadne bezpečné miesta pre tých, ktorí sú vinní z vojnových zločinov.

"Americké ministerstvo spravodlivosti využije všetky prostriedky, aby postavilo pred súd tých, ktorí páchajú vojnové zločiny a iné zverstvá na Ukrajine," povedal Garland.

Ako informovala agentúra Ukrinform, generálny prokurátor Spojených štátov amerických Merrick Garland, ktorý zároveň vedie ministerstvo spravodlivosti USA, pricestoval v utorok na neohlásenú návštevu Ukrajiny . Jeho návšteva bola gestom podpory spoločného úsilia identifikovať a postaviť pred súd osoby zodpovedné za vojnové zločiny na Ukrajine.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  731/1717 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT