logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  1033/5147 >>

Ukrajina by mala viesť proces rokovaní s Ruskou federáciou – vyslanec Spojených štátov pri OSN

8.11.2022 20:05 | ukrinform

Ukrajina by mala viesť proces rokovaní s Ruskou federáciou – post-vyslanec Spojených štátov pri OSN

Ukrajina musí zvládnuť proces rokovaní s Ruskou federáciou sama na základe princípov deklarovaných prezidentom Volodymyrom Zelenským a Spojené štáty budú takéto diplomatické snahy jednoznačne podporovať.

Uviedla to stála predstaviteľka USA pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová v Kyjeve na brífingu v Media Center Ukrajina-Ukrinform.

„Myslím si, že samotný ukrajinský prezident včera večer povedal, že si chce zabezpečiť diplomatické kanály s Rusmi, ale oni musia rešpektovať (ukrajinské) hranice, musia dodržiavať Chartu OSN a stiahnuť svoje jednotky z tejto krajiny. Medzinárodné spoločenstvo bráni Ukrajinu. Ukrajina musí viesť tento proces (rokovania – pozn. red.) a my jej snahy jednoznačne podporujeme,“ povedal Thomas-Greenfield.

Ubezpečila tiež, že bez ohľadu na to, aké zmeny nastanú v súvislosti so strednodobými voľbami v USA , neovplyvnia to podporu pre Ukrajinu.

„Videli sme podporu Ukrajiny zo strany oboch strán. Prezident (Biden - red.) je odhodlaný pokračovať v práci, aby táto podpora pokračovala,“ uviedol stály predstaviteľ USA pri OSN.

Komentovanie pripravenosti USA zvýšiť vojenskú podporu pre Ukrajinu v niektorých oblastiach, najmä poskytnúť Ukrajine zbraňové systémy s dlhým doletom, ktoré by mohli zmeniť situáciu na bojisku, a možnosť nákupu lietadiel F16 z USA alebo pobaltské krajiny Thomas-Greenfield poznamenal, že "Ukrajinci nemajú žiadne otázky týkajúce sa podpory USA".

Prečítajte si tiež: Vojny sa končia za rokovacím stolom , všetko závisí od situácie na bojisku - Stoltenberg

„Bránili sme a bránime Ukrajinu od samého začiatku vojny a budeme pokračovať v diskusiách o potrebe tejto sebaobrany. Sme odhodlaní pokračovať v obrane Ukrajiny až do jej víťazstva v tejto vojne,“ uistil diplomat.

Prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že Ukrajina má jasné podmienky pre možnosť rokovaní s Ruskom, medzi ktoré patrí obnovenie územnej celistvosti, potrestanie každého vojnového zločinca a záruky, že sa to už nebude opakovať.

8. novembra pricestovala do Kyjeva zástupkyňa USA pri OSN, veľvyslankyňa Linda Thomas-Greenfieldová, aby potvrdila neochvejnú podporu Spojených štátov amerických Ukrajine.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  1033/5147 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT