logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  8/42 >>

Ukrajina zaviedla pokutu za nenosenie ochrannej masky - prezidentský dekrét

20.11.2020 10:17 | TourInform Zakarpattya

Volodymyr Zelenský podpísal zákon o administratívnej zodpovednosti za pobyt vo verejných inštitúciách a v doprave bez ochranných prostriedkov.

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský podpísal zákon „O zmene a doplnení Kódexu Ukrajiny o správnych deliktoch na zabránenie šíreniu koronavírusovej choroby (COVID-19)“ № 1000-IX, ktorý bol prijatý Verchovnou radou 6. novembra 2020.

Tento dokument dopĺňa článok 44-3 zákona o správnych deliktoch Ukrajiny, druhá časť, ktorý ustanovuje pokutu vo výške 10 až 15 nezdaniteľných minimálnych príjmov za pobyt vo verejných budovách, štruktúrach, verejnej doprave počas karantény bez osobných ochranných prostriedkov vrátane dýchacích prístrojov alebo ochranných prostriedkov. masky, ktoré zakrývajú nos a ústa, vrátane vlastnej výroby.

Cieľom zákona je zabrániť šíreniu koronavírusovej choroby medzi občanmi Ukrajiny. Dokument pomôže zvýšiť spoločenskú zodpovednosť občanov a chrániť ich zdravie a životy, ako aj znížiť počet prípadov koronavírusových ochorení, čo pomôže zabrániť nekontrolovanému nárastu počtu pacientov s COVID-19 a preťaženiu zdravotníckych zariadení.

 

Zdroj: TourInform ZakarpattyaZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  8/42 >>
ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT