logo
logo
logo
Hlavné menu
+
+
Váš prvý krok pred vstupom
na ukrajinský trh.
SK UA EN DE


 

 

 

 


<<  327/4450 >>

Útoky na okupantov na Kryme dočasne zlomili systém riadenia v ruskej armáde - expert

26.9.2023 18:21 | ukrinform

Útoky na okupantov na Kryme dočasne zlomili systém riadenia v ruskej armáde - expert

Po posledných útokoch na vojenské objekty na Kryme je v ruskej armáde na istý čas narušený kontrolný systém a treba to využiť.

Povedal to v  ukrajinskom rozhlase  Pavlo Lakijčuk, vedúci bezpečnostných projektov Centra pre globálne štúdie Stratégie 21, komentujúc výsledky útoku na veliteľstvo Čiernomorskej flotily Ruskej federácie v Sevastopole, uvádza Ukrinform.

„Systém riadenia v ruskej armáde je už nejaký čas narušený. Je to týždeň, možno desať dní. A toto treba využiť. To isté platí pre technológiu, "železo". Útok bol na veliteľstvo flotily, je to komunikačný uzol. Predtým bol štrajk na Verchnyosadovo. Ide o záložné veliteľské stanovište Čiernomorskej flotily, odkiaľ sa duplikovalo riadenie jednotiek,“ povedal.

Expert konštatoval, že nasýtenosť Krymu ruskými vojenskými zariadeniami je veľmi vysoká. Treba ich zlikvidovať, pretože ide o logistiku pre južné zoskupenie vojsk, čo tiež bráni slobode plavby, zdôraznil.

„Tieto dve úlohy rieši naša armáda. Prispievame tak k oslobodeniu juhu našimi bojmi pechoty v Záporoží, Chersonskej a Doneckej oblasti, pričom zároveň zaženeme nepriateľa čo najďalej od našich dopravných koridorov,“ povedal Lakijčuk.

Spomenul aj priority obranných síl v súčasnom štádiu.

Prečítajte si tiež: Ignat - o útoku na veliteľstvo Čiernomorskej flotily Ruskej federácie: je čas, aby opustili Krym

„Na prvom mieste je logistika. Toto je zadná časť nepriateľskej južnej skupiny na Kryme . Ide o muníciu, palivo a mazivá, potraviny a personálne rezervy. Všetko pre čo najväčšie vykrvácanie nepriateľskej skupiny. Druhým sú letiská a letectvo. Letectvo je jedným z najdôležitejších predmetov poškodenia, pretože na naše jednotky a mestá útočia bombardéry, útočné lietadlá a stíhačky. Preto najlepším spôsobom s prostriedkami, ktoré máme, je zničiť jeho lietadlá na letiskách a zničiť jeho sieť letísk,“ zdôraznil odborník.

Okrem toho je podľa jeho názoru zničenie kontrolných sietí ďalším kľúčom k uľahčeniu akcií ukrajinskej armády postupujúcej na juhu krajiny.

„A nakoniec Čiernomorská flotila. Flotila ako prostriedok na zasiahnutie našich miest a infraštruktúry raketami. Naša protivzdušná obrana sa naučila zostreľovať „Kalibre“, no oveľa efektívnejšie je ničiť nosiče týchto rakiet. Plus hliadkovacie lode a iné nezmysly, ktoré zasahujú do slobody plavby. A zničenie Čiernomorskej flotily ako tyla, ako logistiky pre tú skupinu ruských okupačných síl operujúcich na Ukrajine,“ povedal Lakijčuk.

Ako informovala agentúra Ukrinform, 22. septembra okolo 12:00 obranné sily úspešne zasiahli veliteľstvo Čiernomorskej flotily Ruskej federácie v dočasne okupovanom Sevastopole.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  327/4450 >>


ENPI
EU

Táto webová stránka vznikla s finančnou podporou Európskej únie

 

© Copyright 2013 www.ukrajina.sk | Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT